Chyba u vlastního LiveCD

Kdysi jsem tady dával návod na předělávku LiveCD (http://forum.fedora.cz/read.php?3,11362,11362#msg-11362), teď bych potřeboval trochu poradit. Stále se potýkám s problémem, že mi to nechce fungovat. Při butování z mého cd skončím vždy u této chyby (http://img232.imageshack.us/img232/3610/chyba.png)

Zkusil jsem i jednoduchý krok, namountoval z LiveCD fedora 10 nejprve squashfs.img a pak ext3fs.img. To jsem překopíroval do jiného souboru a znovu jej sestavil (bez přidávání skriptů i dalších úprav), ale chyba je vždy stejná.

Můj dotaz zní, nevíte někdo co je přesně za chybu, že mi mé LiveCD končí v takovéto černé smrti?!

Použití revisoru vzhledem k dodání vlastních skriptů a úpravy dalších balíčku, není možná. Ruku na srdce, ani nikdy moc tato aplikace nefungovala pod virtuálním systémem.

PS: vše dělám ve virtualboxu, ale v tom bych chybu neviděl.

Chyba je ve sve povaze dost obecna, ale zkusil si v tom shellu vytvorit prislusny link /dev/root na spravne zarizeni a vyskocit ze shellu, jak se pise na obrazovce?

Ještě jsem pokročil trochu v tom, že stačí namountovat LiveCD fedory, překopírovat celou strukturu a použít pak příkaz pro vytvoření isa a je tam ta chyba. Což znamená, že nedělám chybu pak v editaci a kompilaci ale přímo ve finalizaci.

Příkaz zní takto:

mkisofs -o ./live.iso -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table -J -r -hide-rr-moved -V “Fedora” /mnt/pokus/

*v adresáři “pokus” jsem umístil strukturu CD

PS: covex, díky za radu nechám tomu dva dny (mám toho plné zuby) a pak se vrhnu ještě jednou od znova na nové CD a zkusím tam vytvořit v /dev složku root (pokud jsem správně pochopil tvoji radu, dneska jsem zralý na houpacího koně).

PS2: Zkusil jsem z ISO souboru (originál livecd) vyexportovat všechny soubory a pak pod ultraiso si tento obraz načíst (a nahradit soubory těmi rozbalenými pod windowsem). Chyba je naprosto stejná… to je jak ochrana před editací toho LiveCD (zachoval jsem i název CD i název souboru jako u originálu). Jakmile do něj šáhnu pod Linuxem nebo WIN tak hned je oheň na střeše. Že by nějaká kontrolní suma nebo něco podobného?!

Rad bych ti poradil lip, ale nemam s timhle zadne zkusenosti. /dev/root je blokove zarizeni, ne slozka, ktere odkazuje a korenove zarizeni. V normalni Fedore:
ll /dev/root
brw------- 1 root root 8, 2 15. dub 11.07 /dev/root
vytvoris prikazem mknod /dev/root b 8 2

Z popisu bohuzel ani moc nechapu co vlastne delas, zkus presne (nejlip prikazama) popsat nejaky minimalni postup, zkusim ho zreprodukovat.

No potřebuji, aby fedora obsahovala pár skriptů, které jsou napsané dodatečně (nikde na netu uvedené – vlastní). To stačí jen nakopírovat do příslušné složky a je to (to mi je jasné). Stejně tak přidání mc, numlockx, javy a bezpečnost heslem, ale i netypického programu jacksum (ten také nejde přes balíčky, ani yum přidat). Hlavně mi jde tedy o ty skripty a ty tam jinak než touto metodou nedostanu.
Ohledně napsaného příkazu, tak to nejde rozchodit ani s tvým (root). Příkaz je korektní a projde, ale to je všechno.
Tento můj problém vzniká u LiveCD Fedory 10 (mám pocit, že i 8 a 7 – devítka se mi s chybami povedla jako jediná nějak rozchodit, ale spíše náhoda). Nově jsem zjistil, že to nemá nic společného s prací pod Linuxem. Prostě jakmile pod Linuxem nebo pod Windowsem vykopíruji soubory (ze staženého isa LiveCD) a pak znovu jej sestavím, tak z LiveCD se stává tato nefungující smyčka (viz obrázek). Takže to je to co, nedokážu nyní pochopit. Proč se to děje, jestli nějaké ověření kontrolní sumy (vždyť by to jen zpomalilo celý Linux, tak tomu nechci moc věřit, navíc je to „Linux“) nebo něco podobného.
Špatně se to popisuje, už tu mám popsané asi 6 A4 různými příkazy, ke kterým se po delší době vždy vrátím a snažím se o tento remastering LiveCD. Toto jde u LiveCD knoppixe, ale já mám raději Fedoru, tak se snažím právě o rozchození tohoto CD.

Jedine co mi na tvem popisu prilis nesedi je ono “vykopiruji soubory ze stazeneho isa”. Jak rikam, nejsem v tomto nijak zbehly, ale tim asi prijdes o nejake udaje, ktere ti pak pri sestavovani chybi. Podle me nelze ono ISO jen tak vykopirovat a znovu sestavit.

Mimochodem tento navod si cetl: http://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_a_Live_CD

PS: Nemel bys lepsi si udelat LiveUSB s persistent area?

Delší dobu jsem nebyl. Jen, aby to nevypadalo, že nechci reagovat nebo se to vyřešilo. Vykopírovat a sestavit soubory do LiveCD lze. U verze 9 se mi to nějak povedlo, ale nejsem schopný to opět provést ani u 11 ani u té 9. Chyba je pořád stejná. To znamená, že tenkrát jsem udělal nějak jinak příkaz… Ale jak?! Každopádně LiveUSB neni možné z důvodu zastaralých základních desek. Prostě odmítají s USB pracovat před spuštěním disku.