Chyba u instalace baliku

Čaute dneska jsem přešel z ubuntu na Fedoru a nevite jak naisntalovat balik operu ktery jsem stahnul z internetu?

No upravujes to o sto ses nez sem napsal jak se automaticky prihlasit tak je tu neco jineho :slight_smile:

Jinak tu operu nainstalujes takto:

rpm -ivh nazev.rpm

Taky jsem nedavno presel z Ubuntu kde sem mel kopu problemu Fedora jede jako po masle :slight_smile:

už to jde diky

neviš jeslti jde grafická karta nvidia 9400gt na fedoře?

Měla by jít v pohodě. Ovladače od Nvidie jsou v repositáři rpm-fusion.

nevíte kdebych sehnal balik win32codecs?

a jak mam nastavit plymouth a funguje i bez těch ovladaču 3d akceleraci mam procesorem je to řizeno

win32codecs balíček pro Fedoru asi není, nebo jsem ho nikde nenašel, budeš muset si stáhnout kodeky ze stránek mplayeru a potom je nakopírovat do patřičných adresářů. Myslím, že 3D akcelerace bez ovladačů od nvidie asi nepojede, takže je budeš muset nainstalovat, pokud chceš mít 3D akceleraci.
Plymount funguje bez úprav parametrů grubu jen z grafikami od ATI, možná Intel, ale pokud přidáš k parametru jádra v zavaděči tohle: vga=791, tohle číslo je zrovna pro rozlišení monitoru 1024x768, ale někde tady v příručce jsou čísla pro různá rozlišení, tak by měl fungovat.

plymouth už jede diky moc

a neni nějaky přikaz do terminalu jako na ubuntu byl gksu nautilus?

Nevim co je gksu ale pust si terminal a z nej pak “su -”. Nasledne si muzes jako root pustit treba nautilus. Pripadne si muzes nakonfigurovat sudo (popsano v prirucce).

když to tak udělam tak stejně nemužu něco upravovat v systemu přidávat do složek atd jak na to?

Možná blbá otázka, ale spustil jsi potom toho nautila z terminálu, ve kterém jsi se přihlásil jako root(su -)?

ano

A ten nautilus vypisuje nějakou chybu do terminálu nebo ne?

to je jedno už jsem si nainstaloval mc přes to to jde taky