Chyba při vstupu do GNOME

Nainnstaloval sem si FC6, ale když chci přejít do GNOME (jak z příkazového řádku pomocí startx tak defaultním nastvením po bootu) zobrazí se mi jenom černá obrazovka a už s tim nic nejde dělat. Podezřívám linux že neumí komunikovat s mojí grafárnou ale to jsou jenom moje dohady absolutního linuxového začátečníka. Nevíte pls někdo co s tim mám dělat?

Ta graficka karta muze byt jednim z duvodu. Na to, abysme se hnuli z mista je vsak treba napsat, jakou grafickou kartu mate.

Dale mam dojem, ze neco podobneho se zde jiz resilo - zkuste zapatrat v historii toho fora.

Macky

grafická karta: S3 Savage/IX-MV projížděl sem gůgl a myslim že to je tim, ale moc tomu nerozumim.

Zkuste pouzit univerzalni vesa driver. V /etc/X11/xorg.conf zmente Driver “savage” (nebo tak neco) na Driver “vesa”.

Díky moc, funguje mi to. Abych pravdu řek, tak sem to ani nečekal, ale linux je asi fakt dokonalej :slight_smile:

Dokonaly neni… to rozhodne ne. Protoze treba prave VESA vam sice pujde, ale mel by vam jit savage - ten by vam mel poskytnout vyssi rozliseni, obnovovaci frekvence a mozna i nejakou tu akceleraci. Bohuzel s tema S3 kartama jsou nekdy problemy, mozna byste po nejakem to patrani nasel nejake reseni aby fungoval i ten savage…