Chyba při startu X serveru

Zdravím mám takovej problém, snažil jsem se nainstalovat Nvidia ovladače, ok.
V konzoli jsem dal jako root init 3 a shodil jsem x server, dlouho nic černá obrazovka a po čase se objevilo následující : "Fatal : Error Inserting acpi_cpufreg (-lib-modules-2.6.14-1.1633_FC4-kernel/arch/ i386/kernel/cpu/cpufreg/acpi-cpufreg.ko) : no such device "

a pak klasicky spouštěl činnosti :

spouštím : pcmcia, NFS, RPS,… aTD, a poslední co spustil byl "wine : registering binary handler for windows aplications " a tím skončil. A nic dál . Skončilo to blikajícím kurzorem, a toť vše, neregaobalo to na nic, ani ctrl+alt+bspace , nic, jedine jde restartovat a pak to opet najede normalne an runlevel 6.

Nevíte co s tím ??? POtřebuji nainstalovat Nvidia ovladače nutně .

Fidel

1. najede to normalne do runlevel 5
  2. velmi bych se divil kdyby zustal jen blikajici kurzor.
    postup: prepnu se do konzole (alt+f1), prihlasim se jako root, napisu “init 3” (nepoustel bych prikaz init 3 z grafickeho terminalu i kdyz i to by melo fungovat), kdyz se neukaze prompt, zmacknu enter. To ze nefunguje acpi bych neresil pokud to skutecne nezpusoby zamrznuti. Pokud se k pocitaci neda dostat pres klavesnici, pak obvykle este zkusim ssh, ale to musi byt povolene a clovek musi mit odkud.

Bylo by velmi zvlastni pokud by init 5 fungoval a init 3 nikoli, skoro se v tom pripade bojim poradit zeditoval /etc/inittab a zmenit
id:5:initdefault:
na
id:3:initdefault:
a restartovat. Tim se bude system spoustet pouze do konzole, nikoli do grafickeho rozhranni Po nainstalovani ovladacu to lze zase zmenit, nebo poustet grafiku pres prikaz startx, coz je zadhodno vyzkouse zvlaste pokud instaluji ovladace od grafiky, jeste nez zmenim initdefault na 5.

A nebo při startu počítači zkusit užitečnou volbu nastavení parametrů zavaděče. Aspoň teda pro grub po stisknutí klávesy do příkazové řádky na konec připíšeš 3 pro textový režim který bude platný pouze pro jedno spuštění.

Kdyby si změnil inittab a byla pravda že mu textový režim zatuhne, tak by se třeba ocitl ve smrtelné pasti :smiley:

Ale ta smrtelná past by nemusela být až tak letální :-D. Stačí nakopnout fedoru z CD v záchranném režimu a znova zeditovat inittab.

Ta varinata s grube je lepsi, neni tam ale potreba pripsat “init 3”?

Já si našel někde postup a uváděli tam pouze dopsat 3. Taky mě to napadlo s tím initem ale nedopadlo to dobře:) Zahlásilo to "kernel panic… " a tím to skončilo:) Takže zůstávám u té trojky když je potřeba:)

Dík ale už jsem to uddělal alá editace inittab, runlevel 5 mi jde naprosto normálně, po restartu s editovaným inittab jsem v poho nainstaloval nvidia ovladače, jinak dík moc. Fidel