Chyba PackageKitu-aktualizace F9

Po dnešní aktualizaci mě to píše-A security policy in place prevents this sender from sending this message to this recipient, see message bus configuration file (rejected message had interface “org.freedesktop.PackageKit.Transaction” member “GetUpdates” error name “(unset)” destination “org.freedesktop.PackageKit”)
Poradte mě co s tím se dá dělat ale jsem lama tak potřebuji všechno polopatě.Mám-2.6.27.5-41.fc9.i686

Děkuji.

Stejný problém. Jádro 2.6.27.5-41.fc9.x86_64

Znama chyba - pise o tom JX v http://forum.fedora.cz/read.php?1,14502
zkuste aktualizovat pres yum, snad uz jet v opravach.

yum check-update

Loaded plugins: refresh-packagekit, security
Skipping security plugin, no data
[root@localhost jirka]#
[root@localhost jirka]# yum update
Loaded plugins: refresh-packagekit, security
Skipping security plugin, no data
Setting up Update Process
No Packages marked for Update
[root@localhost jirka]# yum install yum-security
Loaded plugins: refresh-packagekit, security
Setting up Install Process
Parsing package install arguments
Package yum-security-1.1.17-1.fc9.noarch already installed and latest version
Nothing to do
[root@localhost jirka]# yum update --security
Loaded plugins: refresh-packagekit, security
Setting up Update Process
No Packages marked for Update

Ahoj, mam naprosto stejny problem…Aktualizace pres yum nijak problem nenapravili…

Mě už to je dělal jsem to podle tohoto-http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:f9:aktualizace

Tak nevim…Asi jsem uplna lama, ale delal jsem to presne jak ty, ale uspech se po aktualizaci pres yum nedostavil…:frowning: Nemusim pak udelat jeste neco?

Jsem taky začátečník ale víc opravdu nevím jedině zkus restart.

Oprava zatim neni: viz http://forum.fedora.cz/read.php?1,14533

Tak dnes jsem chtěl aktualizovat ručně a píše mě to tohle-failed to get a TID: A security policy in place prevents this sender from sending this message to this recipient, see message bus configuration file (rejected message had interface “org.freedesktop.PackageKit.Transaction” member “SetLocale” error name “(unset)” destination “org.freedesktop.PackageKit”) (0)
Tak taky nevím už co s tím.

Tak presne tohle se mi stalo taky…Tahle chyba me uz trapi ctvrty den…Uz by nejaka chytrejsi hlava (nez ta moje) mohla vymyslet reseni…:wink:

Jestli ono pro F9 nebude fungovat stejné řešení jako pro F10. Viz http://forum.fedora.cz/read.php?1,14502,14569#msg-14569. Minimálně musí zabrat ta úprava /etc/dbus-1/system.conf. Jen potom nezapomeňte na restart.

Takže pokud nezabere tohle:


yum -y update
yum -y update PolicyKit system-config-services system-config-samba *bluez* --enablerepo=updates-testing
reboot

tak zkuste tohle


sudo gedit /etc/dbus-1/system.conf

vyhodit řádky:

a nahradit je

uložit a pak restart

yum -y update PolicyKit system-config-services system-config-samba bluez --enablerepo=updates-testing
Loaded plugins: refresh-packagekit, security
updates-testing | 2.3 kB 00:00
primary.sqlite.bz2 | 571 kB 00:01
Skipping security plugin, no data
Setting up Update Process
No Packages marked for Update

Po restartu při nabíhání mě to píše.
Spouštím NFS statd-selhalo tak nevím co to je.

Tak to už netuším. F9 už nikde nemám. Nebylo by tedy lepší / jednodušší přelézt na F10?

Ja myslim ze nejlepsi je

  1. se tou hlaskou netrapit, nicemu neskodi a yum normalne funguje
  2. pockat az to opravej vyvojari v repozitarich a nevyvadet zadny brikule.

NFS s tim podle me teda nesouvisi, ale kdo vi, jesli uz to dneska taky nepouziva DBUS. Jesli NFS nepouzivas tak tyhle sluzby ovsem klidne vypni.

Nevím co to je NFS a tudíž jestli jej používám ale dělá mě to až po tomle problému ale dám dám na tvojí radu že se příštíma aktualizacemi spraví.Děkuji.

NFS je Network File System - je to sluzba pro pripojovani UNIXovych sitovych disku.

Díky opravdu nevím jestli to pužívám ale internet jede yum taky.

Pokud to nevis, tak to nepouzivas, to se musi nastavit jinak to samo nefunguje :).
Uz by snad mohla byt aspon z casti opravena chyba kuli ktere si sem psal, takze aktualizuj pres yum a snad to pak uz zase pujde jako driv.