Chrome --> youtube --> html5 play?

Dobry den, pouzivam na fedorke google-chrome a chcel som si aktivovat prehravanie cez html5 http://youtube.com/html5 a ukazuje mi ze prehliadac mi to nepodporuje, ako je to mozne?

http://imageshack.us/photo/my-images/683/screenshotat20111111133.png/

na opere mi to ide, okrem toho ze nema podporu h.264

Dalo by sa to nejak poriesit?

Nemam tuseni. Google chrome nevydava zrejme Fedora ze, ale google, takze se zkus zeptat tam, proc to v Linuxu nefunguje.

Aha ja len tak ci nemal s tym niekde este skusenosti, lebo napr na debiane mi to slo.

Používám Chromium od Spota http://repos.fedorapeople.org/repos/spot/chromium-stable/ a pro podporu médií pomocí HTML5 je nutno doinstalovat chromium-ffmpegsumo. S Chrome od Google nemám taky zkušenosti. Ale pokud netrváš vyloženě na Chrome, zkus Chromium (ne že by mezi nimi byl nějaký zásadní rozdíl).

Netrvam na chrome len som bol vzdy zviknuty ho pouzivat pretoze mi pridalo aj repozitar, kde sa mi teda vzdy aj aktualizoval, na debiane ked som si daval chromium z repo tak casom to uz bola stara verzia

Jo to Google dělá, že si přidá repositář při instalaci nějaké jeho aplikace. Možná zkus přes yum najít, jestli se nemusí něco z toho Google repositáře doinstalovat pro podporu videa. Případně vyzkoušej Chromium repositář v odkazu co jsem dal výše. Po doinstalování ffmpegsumo video funguje a nemyslím si, že mezi Chrome a Chromiem je zásadní rozdíl.

Hi, dnes som sa do toho pustil, nainstaloval som chromium-ffmpegsumo jak si mi radil a uz sa mi to tam zobrazilo tag video a webM uz len h.264 mam cerveny, da sa aj ten nejak spojazdnit?