Cesta v síti


#1

Zdravím Chtěl bych se zeptat, jaká je ve Fedoře adresářová cesta k síťovým diskům, potřeboval bych to kvůli zálohovacímu programu. V Ubuntu to bylo takto: /run/user/1000/gvfs a v této složce jsem viděl připojené síťové disky WD Ve Fedoře je pře sambu také připojené mám, pracuji s nimi, ale nikde je nemohu majít a pro program FreeFileSync bych to potřeboval zadat Díky


#2

Vechny pripojene oddily ti vypise prikaz “mount”. Nekdy je trochu obtiznejsi dekodovat ktery disk je ktery, ale melo by te to nasmerovat. Ono totiz jde o to jak je mountujes - v gvfs jsou jen disky pripojene prekvapive pres GVFS.


#3

Díky za odpověď, s Fedorou zacínám. Zkusil jsem místo cinnamonu workstation a a tam už se mi připojené síťové disky ukazují. U gnome shellu mám jiný problém, ikony v oznamovací oblasti. Nechci zakládat další vlákno, doufám, že nebude vadit, když se zeptám tady. Jde nějak zobrazit ikony aplikací spouštěných při přihlášení v oznamovací oblasti v horní liště? Konkrétně se jedná o skype, teamviewer a insync? Díky


#4

Ano, dá. Existuje na to rozšíření TopIcons Plus. Jde do nainstalovat buď z extensions.gnome.org nebo z balíčku v repozitáři. Obojí je k dispozici v GNOME Software.


#5

Tak super, toto mi už maká. Z Fedory začínám být unešenej, po ne moc spokojený zkušenosti s Ubuntu. Teď už řeším pár detajlů. Instalace tiskárny se mi zatím nepovedla, jedná se o HP a ani s HPLIP Graphical Tools se mi zatím nepodařilo. Ale bojuju :wink: A pak takový kosmetický detajl, přestože mám zakázané vypínání obrazovky, tak po uzamknutí stisknutím super+L mi obrazovka zčerná a chtěl bych, aby mi zůstala svítit obrazovka s hodinami, mám na ní tapetu, na kterou se rád koukám :wink: Nějaký tip by nebyl? Děkuju za ochotu piplat se se začátečníkem :slight_smile: