Cesta v síti

Zdravím Chtěl bych se zeptat, jaká je ve Fedoře adresářová cesta k síťovým diskům, potřeboval bych to kvůli zálohovacímu programu. V Ubuntu to bylo takto: /run/user/1000/gvfs a v této složce jsem viděl připojené síťové disky WD Ve Fedoře je pře sambu také připojené mám, pracuji s nimi, ale nikde je nemohu majít a pro program FreeFileSync bych to potřeboval zadat Díky

Vechny pripojene oddily ti vypise prikaz “mount”. Nekdy je trochu obtiznejsi dekodovat ktery disk je ktery, ale melo by te to nasmerovat. Ono totiz jde o to jak je mountujes - v gvfs jsou jen disky pripojene prekvapive pres GVFS.

Díky za odpověď, s Fedorou zacínám. Zkusil jsem místo cinnamonu workstation a a tam už se mi připojené síťové disky ukazují. U gnome shellu mám jiný problém, ikony v oznamovací oblasti. Nechci zakládat další vlákno, doufám, že nebude vadit, když se zeptám tady. Jde nějak zobrazit ikony aplikací spouštěných při přihlášení v oznamovací oblasti v horní liště? Konkrétně se jedná o skype, teamviewer a insync? Díky

Ano, dá. Existuje na to rozšíření TopIcons Plus. Jde do nainstalovat buď z extensions.gnome.org nebo z balíčku v repozitáři. Obojí je k dispozici v GNOME Software.

Tak super, toto mi už maká. Z Fedory začínám být unešenej, po ne moc spokojený zkušenosti s Ubuntu. Teď už řeším pár detajlů. Instalace tiskárny se mi zatím nepovedla, jedná se o HP a ani s HPLIP Graphical Tools se mi zatím nepodařilo. Ale bojuju :wink: A pak takový kosmetický detajl, přestože mám zakázané vypínání obrazovky, tak po uzamknutí stisknutím super+L mi obrazovka zčerná a chtěl bych, aby mi zůstala svítit obrazovka s hodinami, mám na ní tapetu, na kterou se rád koukám :wink: Nějaký tip by nebyl? Děkuju za ochotu piplat se se začátečníkem :slight_smile: