Měl bych takovou jednu hříšnou myšlenku. Což takhle udělat místní český repozitář s opravami balíčků. Sám bych měl námět na umístění těchto oprav, které bych klidně i sám dodal:
audacious (neumí převzít přehrávaný soubor z příkazové řádky)
nautilus-search-to (objevuje se prudící okénko navíc při spuštění prohledávání z nautilu)
xvidcore (aktuální verze špatně pracuje na cpu amd)
nautilus-sendto (nezkoušel jsem poslední verze, ale předpokládám že chyba odeslání pošty z nautilu s českou diakritikou a s odesláním více souborů pořád selhává)
většina věcí byla hlášena, ale oprav se člověk jen tak nedočká
Určitě by bylo možné vytvořit mnoho dalšího užitečného. Třeba:
kdenlive (z tigro by se dal převzít zdrojový balíček a bylo by fain ho aktualizovat z poslední verze svn)
balíčky freetype, fontconfig, cairo, pixman, libXft opatchované po vzoru ubuntu tak, aby konečně hezky renderovaly písmo
Jakýkoli další repozitář bez přímého spojení s Fedorou je cesta do pekel pro jeho vývojáře i uživatele.
No, nebylo by to přímo peklo, ale značné množství problémů. Nekompatibilita s Fedorou byl jeden z hlavních důvodů pro sloučení nezávislých repozitářů do RPMFusion.
Můžeš si klidně udržovat vlastní repozitář, umíš s tím zacházet a problémy hravě vyřešíš, můžeš ho nabídnout i několika dalším. Jinak to ale vypadá, když je na repozitář napojeno velké množství uživatelů a i naprostá prkotina v balíčku dokáže jejich systém složit do kolen nebo přinejmenším rozbít aktualizační mechanismus, i když v tvém sytému to všechno fungovalo bez problémů.
Měl bych takovou jednu hříšnou myšlenku. Což
takhle udělat místní český repozitář s
opravami balíčků.
Pokud chceš opravovat balíčky Fedory, máš neomezené možnosti se zapojit do vývojového systému v libovolné roli (http://fedoraproject.org/en/join-fedora), stejné podmínky jsou pro účast v RPMFusion pro balíčky určené pro svět prostý softwarových patentů.
Pro zrychlení některých oprav by možná stačilo jenom “aktivně otravovat” v Bugzille.
většina věcí byla hlášena, ale oprav se
člověk jen tak nedočká
Opět jenom důvod k tomu, aby ses více účastnil vývojového procesu Fedory. Třeba se dozvíš, proč se konkrétních oprav člověk jen tak nedočká. A třeba to můžeš změnit.
Určitě by bylo možné vytvořit mnoho dalšího užitečného…
Nepochybně.
Ale proč jenom v “místním českém repozitáři” bez kontroly a příspěvků dalších vývojářů Fedory?
Nechci tě tímhle příspěvkem odradit. Díky takovým nadšencům tu dnes Fedora je.
Je rozdíl vzít pár oprav z jiných distribucí, napasovat je do tebou užívaného systému, a udržovat aktuální repozitář pro velké množství uživatelů.
Ja bych byl tez spis pro to, aby si s timto vstoupil primo do fedoraprojektu. Troufam si tvrdit ze zkusenosti na to mas dost a uvitalo by to vicero lidi.