ˇcesk´a kl´avesnice

Prestalo mi fungovat rozlozeni ceske klavesnice. Kdyz chci pouzit hacky a carky pomoci symbolu ´ˇ, tak mi to pise jako v tematu prispecku. Bohuzel nevim, kdy to zacalo, jsem nyni v zahranici a nejakou dobu sem ceskou klavesnici nepotreboval, nevite, kde hledat chybu? Ceske znaky pod cislama funguji.

A používáš KDE nebo Gnome? Já mám podobný problém, ve všechn gnome a gtk programech mi čeština funguje dobře, ale v programech napsaných v qt mám stejný problém jako ty.

Zkousel si spustit sluzbu SCIM?

Ano SCIM mám puštěný.

Je to teda stejný problém. Používám primárně Gnome a méně XFCE, ale všiml sem si toho v Opeře a v Kile. Nenapadlo mě to vyzkoušet v GTK programu, ale ve všech to funguje dobře.

Jo to znám =) Používám výhradně GTK aplikace, jen s FireFoxem se nedokážu sžít, tak používám Operu a přesně tak mi to tady nefunguje =) Dá se to mimochodem nějak vyřešit?

Takze jesli tomu dobre rozumim, jedna se o problem pouze s qt aplikacemi, jeste by bylo potreba zjistit, zda to je jen problem s aplikacemi ktere pouzivaji starou knihovnu qt3, protoze jak kile tak opera vyzaduji a poouzivaji qt3. Funguje to napr v konqueroru spravne?

Dobrá otázka, rovnou jsem to vyzkoušel v Psi (píše Qt 4.4.3) a stejný problém. Takže prostě v Qt aplikacích.

Tak zahada se zvetsuje, protoze ted jsem zkousel operu na jine instalaci Fedory 10 (64b) a tady mi to pise normalne. Pouzivam psi a v nem pisu hacka a carky OK. Proto jsem nainstaloval i tu operu a tam to jde taky. Je to tedy spoustene pod gnome… Zase mam ale pro zmenu spatne popisky v menu…:slight_smile:
http://fedora.cz/images/f10-qt-ck.png
PS: Zkousel jsem to i z KDE a stale to funguje…

Na jine 32b instalaci mi to ale taktez zlobi…8I

Tak to je divné, že by 32bit? =) Se špatnými popisky (českými znaky) v menu Opery jsem se taky setkal u KDE 4.2 na Kubuntu. To nefunkční psaní háčků a čárek mi až tak srdce nerve, i tak ovšem podivný bug =)

Zkousel jsem ted dalsi x86_64 instalaci a opet to funguje… takze leda zkusit i686 livecd. Ale nevim jesli ho tady nekde mam.

Mě to zlobí právě na 64bit, opera menu zobrazuje dobře, ale když píši třeba text do vyhledávacího pole, tak se čárka nebo háček napíše jen někdy dobře - tak 50%.
Ve skypu mi diakritika zlobí 100%, pokud tedy nepíšu pomocí kláves s diakritikou.

Muze nekdo z tech kterym to nefunguje vyzkouset komentar 9 z teto chyby: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=465505

Pochopil jsem to tak, že jsem měl dát tyhle příkazy do terminálu:

XMODIFIES=@im=imsettings
export XMODIFIES=
QT_IM_MODULE=scim-bridge

Ale žádná změna…

Odinstaloval jsem balíčky podle tohoto vlákna http://forum.fedora.cz/read.php?5,15270 a čeština už jde v pořádku.

U mě funguje, Opera, 32bit systém. Díky.

OK, tohle funguje, moc dik