Certifikát

Dobrý den, poradí mi prosím někdo, jak ve Fedoře 8 nainstalovat certifikát (pro připojení k zabezpečeným webům zaměstnavatele)? Děkuji, Jan Outlý

Pridejte si ho do prohlizece Firefox stejne jako to delate ve windows.

No ve Windows stáhnu certifikát, kliknu na něj a on se nainstaluje… Nejde jen o webový prohlížeč, ale taky o přístup k poště a k VPN. Díky. J.O.

Nepíšeš co používás za software takže těžko říct.
http://vestirna.com.vestirna.profiwh.com/www2/_koule/show.php

Ohledne vpn zkus pohledat v manualových stránkách “man -k vpn”

Jo, jenze to nejspis pouzivas Internet Explorer a certifikat se ti uklada do CAPI store nebo jak se to MS zverstvo jmenuje. Protoze, jak pise rich, nemame nejmensi paru co za “MS Only” reseni pouzivate, tak muzeme tezko poradit. Ono totiz software a klicu na zabezpecena spojeni existuje nepreberne mnozsti… pokud pouzivate napr. klienta VPN klienta CISCO nebo Juniper, budete to na Linuxu provozovat celkem tezko = to byste musel uhodit na vse IT oddeleni s hodne silnym argumentem. :slight_smile:

Ok, nechme to být děkuji, Myslel jsem, že jde o nějakou drobnost, na kterou jenom nemůžu přijít. Jde o to, že při každém přihlašování k poště (Evolution, přes exchange server), VPN (stáhnul jsem nějakou PTPP aplikaci, co se nabízela v balíčcích), otevírání https stránek (Firefox) musím neustále potvrzovat, že chci přijmout certifikát, což je trochu otravné. Předtím jsem i doma používal Windows, tam stačilo jednou certifikát nainstalovat (technické podrobnosti fakt neznám) a byl klid. J.O.

Co se tyce evolution a VPN tak to nevim. Pro HTTPS si certifikat muzete naimportovat do FF - Edit/Preferences/Advaced/Encryption New Certificate, pokud vas prudi klasicke HTTPS pak staci dat na tom otravnem okne “Accept this certificate permanently”.