černá obrazovka po instalaci driverů a sekané video

Čus, včera jsem instaloval poprvé fedoru a instaloval na ní všechno možné, restartoal pc a od té doby při pokusu ji nastartovat naběhne, ale pouze černá obrazovka. Instaloval jsem jen obyčejné programy, javu, kodeky, nastavoval repozitáře, ale imho tím to nebude, hlavně jsem instaloval nvidia ovladače tímto příkazem “yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia” ale co si teď znova pročítám fórum, tak jsem asi zapomněl napsat toto “rpm -qa | grep nvidia”. takže jak to teď spravit? Jinak před startem fedori mám na výběr ze dvou verzí, starší a novější kernel, právě ten novější je pokaženej - černá obrazovka a na tom starém teď píšu tenhle topic. Když by někdo věděl poradit budu rád.

další problém mám se sekaným videem, kodeky mám, přehrává se, ale není to plynulé a to ať už v defaultním přehrávači nebo ve VLC.

Problem je v tom, ze se obcas uplne netrefi update jadra a update ovladacu na grafickou kartu. Tyhle dva musi jit vzdy v paru.
Ted jsi ve stavu kdy mas pro starsi jadro ovladace od nevidie, ale pro nove jadro ne. Jedine asi rozumna vec co muzes delat je pockat az vydaji ovladce pasujici k jadru (btw ted (0:21 7.11.2009) uz tam jsou takze si dej jenom update a melo by to byt ok).

Jedine co s tim lze delat i do budoucnosti je dat si pozor, aby kdyz si delas update jadra, mel k nemu i ovladace. Poznas to tak, ze ti yum napise, ze musi doistalovat nvidia balicek kvuli novemu kernelu. pokud ti to nenapise nistaluj novy kernel(pokud k tomu nemas jiny duvod).

Nebo muzes nainstalovat akmod-nvidia. Tenhle driver automaticky vytvori kmod-nvidia pokazdy kdyz nainstalujes nove jadro.

yum install akmod-nvidia

FL