CDMA

Dobry den,

mam prosbicku, nema nekdo zkusenost s rozchozenim CDMA na linuxu Fedora ? Jsem uplne nezkuseny uzivatel linuxu a potreboval bych poradit. Moc dekuji.

Ahoj.
Možnosti jsou dvě. Jedna je přes konfigurační soubory v adresáři /etc/ppp/ a druhá je tato: Na začátku roku jsem si stáhl z nějaké www stránky instalační skript, který jsem použil i na fedoru 4 a funguje. Uživatel musí být přihlášen jako root a spuští se z shellu příkazem ./install-cdma (pozn. skript je asi třeba nakopírovat do složky /etc/ppp) Uživatel je vyzván k vyplnění tel. čísla (myslí se tím login např 601121654@etcz, ale samozdřejmě že zadáš bez @etcz) a hesla. Po instalaci bys měl ze složky /etc/ppp překopírovat soubor options do složky /etc/ppp/peers…
Tím máš připraveno připojení přes ppp na internet, ale ještě je třeba dodat do souboru /etc/resolv.conf dns servery. Přidáš do něj tyto řádky:
nameserver 160.218.10.200
nameserver 160.218.43.200
Tak a teď už stačí jen spustit shell, přihlásit se jako root a zadat pppd call options a internet by měl jet.
Pokud chceš ten konfigurační skript tak mi napiš na gouceni@seznam.cz a já ti ho pošlu na mail.