castecne fungujici sit

Ahoj lidi,
mam podobny problem, jako se tu uz resil, ale tazatel se odmlcel a problem zustal nevyresen:

Nainstaloval jsem si F10 x86-64, a az na sitovku je funkcni… Nektere sitove sluzby funguji (ntp, ping), jine ne (ftp), ostatni napul (http). K tomu webu - treba google.com je rychlej jako blesk, naprosta vetsina ostatnich stranek nefunguje vubec nebo nabiha nekolik minut.

Na stejnem pocitaci mam i winxp, tam sit funguje spravne. Jsem pripojenej pres UPC, DHCP.

Jeste podotknu, ze stejnej problem jsem mel pred casem i u Ubuntu 8 64-bit, rovnez u LiveCD od Fedory.

Zde je log vseho mozneho.

V prvni rade zakaz podporu ipv6… podrobnosti tady dohledas. Zvlaste pak ve Firefoxu (about:config hledam ipv6). Pokud to je tim, prud UPC (tedy pokud nemas v ceste domaci router).

Jeste bych zkusil zjistit jestli neni problem s DNS. Vim ze to byl bug v F10 v prvnich mesicich. Nepodarilo se mi ho uz najit v bugzille, ale problem byl takovy, ze preklad jmen trval neumerne dlouho. Zkusil bych zadat nejakou DNS rucne do /etc/resolv.conf. Lze pouzit treba " dig web_kam_to_jde_pomalu " a zjistit jak dlouho trva ziskat odpoved. Ja s tim mam problem asi nustale (F10 x64), ale jenom po obcas po uspani coz muze byt zase jina liga :)). Restart NM ten problem vyresi.

Měl jsem stejný problém, chyba je v dns. Řešil jsem to následovně:
sudo yum -y install dnsmasq #nainstaluješ si dns server
pak si nastavis v system-config-services, aby se pouštěl dnsmasq při každém startu
další krok je, že musíš vytvořit v /etc/ soubor, já mám dva pro drátovou a bezdrátovou síťovku.
dhclient-eth0.conf (drát) dhclient-wlan0.conf(bezdrát)
a do těchto souborů napíšeš: prepend domain-name-servers 127.0.0.1;
uložíš a pak musíš restartovat dnsmasq: sudo service dnsmasq restart a NetworkManager: sudo service NetworkManager restart. No a teďka by se ti měly stránky načítat normálně rychle.