Calligra - nelze nainstalovat češtinu

Zdravím. Pokoušel jsem se počeštit právě nainstalovanou Calligra Suite, ale “přidat/odebrat” mi to nešlo. Přidání prostě bez chybové hlášky nešlo a ikona “plus” tam zůstala. Zkusil jsem tedy slovensky a to prošlo O.K. Vyzkoušel jsem tedy instalaci přes terminál a ejhle prý se jedná o zastaralý balíček ;o) Já mám v repozitáři opravdu verzi cs-2.4.1 a všechny ostatní jazyky 2.5.2. Snažím se 2.5.2 pro fedora17 vygooglit, ale marně. Tak … zatím jedu ve slovenštině, ale kdyby někdo měl aktuální češtinu, předem děkuji ;o)

Cestina pro calligru totiz byla jen v puvodni instalaci, ale uz neni v aktualizacich pro novejsi calligru. Ve verzi 2.4.91 bylo l10n-cs ostraneno, protoze neni ani v oficialnim stromu. Duvod neznam, asi se prekladu nikdo nevenuje: http://i18n.kde.org/stats/gui/trunk-kde4/team/cs/calligra/
Zkusim se zeptat v l10n listu…

Takze podle toho co jsem zjistil tak duvodem vyrazeni ceskeho prekladu je pokles prelozenych retezcu pod 70% ktere jsou hranici zacleneni do vydani. Tzn. pokud nekdo calligru pouziva a zapoji se do prekladu, tak se cesky preklad opet objevi v dalsim vydani po dosazeni alespon 70%.