Boot manager

Zdravim,
potrebuju trochu helpnout:).
Chtel jsem vyzkouset Visty a na disku uz jsem mel XP a Fedoru.
Spoustec od Visty jsem odinstaloval a ted uz se nedostanu ani do ni, najede mi pouze XP. Jak obnovim GRUB(?) a nastavim, at je pri startu na vyber ze vsech tri OS? Nepomohl mi ani Symantec BootMagic. Vim, ze jsem vam toho rekl asi malo, ale aspon me prosim navedte. Zkousel sem z DVD Fedory rescue mod, ale tam na me vyskocila pouze prikazova radka a ja tak vim, co psat:). Pomuze mi fixboot a fixmbr, kdyz najedu rescue modu XP? Na to jsem si vzpomnel ted, tak jsem to jeste nezkousel:). Diky
.pajk

Mel jsem stejny problem, a pomohl mi uz x krat “Super Grub Disk”. Zkus si jej vyhledat, stahnes jej jako .iso, vypalis na cd, restartnes pc, vlozis cd s SGD a ono uz Te to nejak intuitivne navede. Urcite bude reseni i pres instalacni cd FC, ale v Linuxu jsem uplny novacek, takze radim tak jak to mam osobne odzkousene.

Podle me staci nabootovat do rescue modu a napsat
grub-install /dev/xxx
Vice viz:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6grub#obnoveni_zavadece_grub_po_instalaci_windows
http://forum.fedora.cz/read.php?1,1032
Jesli najde oboje Windows to nevim, ale snad se tam budou dat jednodusse pridat.

Ano i ja jsem mel tento problem, instalator windows najde svuj zavadec a opet ho prepise v MBR misto GRUBU. Tak je napsal covex, je treba znovu nainstalovat GRUB do MBR. Jeho config je vytvoren z minuleho pouzivani, najde i windows zavadec. Ten ma pak nastaveno cca 1-2s cekani na vyber systemu (aspon me se to tam stalo u Windows server 2003), coz pri prepnuti z GRUBu nejde zaregistrovat, jak to problikne (aspon ja teda ne :-)). Nastaveni windows boot manageru je v C:\windows\boot.ini (prvni system windows co byl na PC)

Ted koukam ze to tu mas trochu jinak, ale treba to pomuze.

Diky moc, GRUB jsem nahral pomoci grub-install z rescue modu a vypadalo to, ze je vsechno ok do te doby, nez jsem se pokusil o pristup na muj nejvetsi oddil (ntfs). Ve win to psalo, ze neni naformatovana (format raw) a v linuxu, ze je prazdna. Tak jsem s tim prastil a smazl je vsechny. Ted mam Ubuntu a XP. Ubuntu se mi zda o neco rychlejsi nez Fedora jinak zatim (nemam zadne zkusenosti s linuxem) nevidim rozdil:). Ale na ubuntu.cz jsou navody, rekl bych, prehlednejsi a forum taktez. Tak byste mohli popremysle o zmene fora:).

Kazdemu vyhovuje neco jineho a to jak by neco melo vypadat ovlivni clovek nejlepe tak ze to zacne delat. Ubuntu je dobra distribuce a pokud vam vic vyhovuje neni duvod pouzivat jinou.