Boot grub

Mam takovy problemek, ze mi po startu PC naskoci Grub, ale to je vsechno, aby mi najela Fedora 6, tak musim zmacknout ENTER.

Melo by to jit upravit parametrem timeout, ale moje menu.lst je nasledujici :

grub.conf generated by anaconda

Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file

NOTICE: You do not have a /boot partition. This means that

all kernel and initrd paths are relative to /, eg.

root (hd0,1)

kernel /boot/vmlinuz-version ro root=/dev/sdb2

initrd /boot/initrd-version.img

#boot=/dev/sdb2
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,1)/boot/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title Fedora Core (2.6.18-1.2798.fc6)
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 ro root=LABEL=/1 rhgb quiet
initrd /boot/initrd-2.6.18-1.2798.fc6.img

Kdybyste nekdo vedeli, tak dejte vedet, dik.

Zní to sice nepravděpodobně, ale párkrát se mi to stalo. Nemáte na klávesnici zaseklou nějakou klávesu? Naposledy se mi to stalo u kolegy, kterému se zasekla klávesa F12 a po zapnutí počítače mu vždy naběhlo bootmenu z BIOSu. Taková klávesa pak má na svědomí okamžité přerušení odpočítávání i když se systém jinak chová normálně, protože třeba F12 moc aplikací nevyužívá.

Ne.
Ja to mam na PC totiz tak, ze nejprve se startuje XOSL a tam je na vyber linux a windows, ale XOSL projede v pohode a kdyby byla zasekla nejaka klavesa, tak by to stoplo uz tam.

Pokud to je skutecne MAC tak bych i odhadoval ze to bude nejaky bug grubu. Ukazuje se ti hned menu nebo jen obrazek s odpocitavanim casu (to je to hidenmenu)? Zkousel si menit timeout? Zkousel si vyhodit hidenmenu?
Nikdy jsem nemel zretezeny dva bootloadery, takze tezko rict kde muze byt problem.

Pak si překontroluj v XOSLu nastavení té položky kterou startuješ FC6. XOSL totiž umí simulovat stisk kláves. Sám ho taky používám i zmíněnou možnost simulovaného stisku kláves pro přímou volbu systému ve zřetězených bootloaderech. Hledej v nastavení kde se definují položky bootmenu, vyber tu s FC6 a zmáčkni tlačítko “Klávesy”. Pole v dialogu, který se otevře, musí být prázdné.

Jejej reggae moc dik.

mel jsi pravdu, byla tam klavesa, takze problem byl v XOSlu, respektive mezi zidli a klavesnici.

Prosim mohl by jste mi nekdo jeste rici co je spatne v fstab :

LABEL=/1 / ext3 defaults 1 1
devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0
LABEL=/linshare /linshare ext2 defaults 1 2
/dev/sdb5 /mnt/winshare2 vfat defaults,umask=0000,quiet 0 2
proc /proc proc defaults 0 0
sysfs /sys sysfs defaults 0 0
LABEL=SWAP-sdb7 swap swap defaults 0 0

konkretne jsem tam dopsal tenhle radek :
/dev/sdb5 /mnt/winshare2 vfat defaults,umask=0000,quiet 0 2
ale pripojeni selze, pritom na sdb5 mam FAT32, takze nevidim duvod proc to selhava.
Neni nekde ve Firefoxu graficky nastroj na pripojovani disku ?

Ve Firefoxu nastroj na pripojovani disku? Kdyt to je webovy prohlizec… nebo souborovy.

Co ti to presne vypise, kdyz se pokusis z terminalu jako root o prikaz
mount /dev/sdb5 /mnt/winshare2
?

Jej ja uz mel vcera dost, tam patrilo slovo ve Fedore :slight_smile:

zkusim vecer az budu doma.

jinak v tom fstab to napsalo po startu jen ze pripojeni selhalo.

Tojo, ze selhalo je fajn, ale ten mount nam snad rekne proc.

Co se tyce toho grafickeho pripojovani, tak to v podstate obstarava nautilus, tim ze na plose pro zarizeni vytvari ikony a na ty se pak da kliknout a dat mount/umount. Nic jineho tusim ve Fedore neni. Myslim ze ale existuji nejake desklety nebo aplety, ktere neco takoveho poskytuji.

Tak diky za pomoc, ja teda dal ten prikaz mount a slo to a dneska po zapnuti PC se to uz “automountlo” samo dobre.