Bonobo - co to je???

No vlastně vím co to je, ale nějak mě drtí, že od startu systému zaměstnává celý procesor na 100% něčím u čeho se v popisu vyskytuje “bluetooth” a já takovou technologii ani nepoužívám. Nevíte co to je a proč to je? A jak to vypnu tak abych to nemusel vypínat pokaždé znovu?

screenshot tu:
http://chovatele-kylesovice.cz/mics/bonobo.png

Presne to nevim ani ja. Bonobo je knihovna objektoveho rozhranni CORBA (http://www-128.ibm.com/developerworks/webservices/library/co-bnbo1.html) vyuzivaneho v gnome. To ze bonobo s bluetooth, ktere nepouzivas zabira 100% vykonu znamena jedno - neco neni spravne. Pokud bluetooth vubec nemas startujes ho pri bootu systemu? Pokud ano zkus ho v Prostredi->Sprava->Sluzby vypnout. Nic vic me momentalne nenapada.

Díky, stalo se. Příště budu vědět. Bylo tam toho víc co nepotřebuju, tak jsem to povypínal a doufám, že mi to nebude nějak chybět.

A co Readahead a Readahead_early - Má to nějaký smysl? Já takovéhle služby z principu nemám rád.

Ja je tez z principu nemam rad, ale pokud pouzivas gnome tak jsou celkem dobre. Tyto sluzby pri startu systemu v momente kdy na neco ceka (napr. inicializace site) nahravaji do pameti knihovny gnome/firefoxu a nejake dalsi. Vyhodou je, ze po prihlaseni je pak vsechno rychle pripraveno. Nevyhoda je, ze pokud to nepouzivas je to tam zbytecne (ale ono se to zase rychle vyhodi… z pameti se maze rychle, horsi to je tam nahrat protoze to jde z pomaleho disku).

Restartoval jsem systém a stejný problém - pořád jede ta samá služba jako v prvním příspěvku, 2x, a žere 100% procesoru i když je bluetooth ve službách vypnlý.

Počítač, dokud obě nevypnu, je líný jak veš… Nechápu, nechápu, nechápu… :-/

To je dost divný. A opravdu jste zrušil v Prostredi->Sprava->Sluzby zaškrtnutí vedle názvu služby a uložil změny?
Pak tedy snad jen odinstalovat ovladače bluetooth.

Muzes zkusit jeste odinstalovat bluez a mozna nejake dalsi baliky ktere maji neco s bluetooth, rekl bych ale ze problem bude nekde jinde (nevim kde). V gnome se muzes/nemusi startovat bluetooth manager nebo tak neco pri startu. Nesnazi se ti to nejak aktivovat? Zkousel si ten problem hledat na netu ve spojitosti s tvym HW nebo tak neco?

Hermenete ano, nejpodivnější ale je, že se to začalo startovat samo od sebe. Minimálně 2 týdny jsem byl s nastavením spokojen a nic jsem neměnil. Hrozně jsem si liboval v tom, jak jsem ten systém ukočíroval a konečně mohl začít pracovat a neexperimentovat pořád s nějakým nastavením.

Nyní ještě odinstalovávám ten bluez a objevil jsem ještě další hromady věcí, které jsou nainstalovány zbytečně jako je podpora transmeta procesorů, IRDA, PCMCIA, notebookových baterek, přes deset jazykových podpor, …

Snad se tím i trošku zrychlí. Díky za pomoc, ještě dám vědět jak to dopadlo…

Ok, odinstalace bluez to zmákla. Díky moc všem!