BMP.pm

Možná je to moje hloupost a dost možná je chyba v programu, který se snažím spustit (jde o MobiPerl). Ten mi totiž hlásí, že nemůže najít knihovnu (tedy domnívám se, že jde o knihovnu) BMP.pm. V souvislosti s tím jsem našel pouze rodinu balíčků perl-Image, již jsem nakonec postupně nainstaloval celou, to však nic nezměnilo.

Proto bych rád věděl, zda jde o omyl můj a BMP.pm se nachází v jiném balíčku (v jakém?), nebo je chyba někde jinde.

Balíček obsahující zadaný soubor vypíše příkaz:
$ sudo yum provides “*/BMP.pm”

perl-Image-Info a perl-Image-ExifTool

Pokud chceš lépe identifikovat chybu, tak sem dej chybové hlášení MobiPerlu.

[honza@fedhex mobiperl-0.0.43]$ ./mobi2html
Can’t locate Image/BMP.pm in @INC (@INC contains: /data/home/mobiperl-0.0.43 /usr/local/lib64/perl5 /usr/local/share/perl5 /usr/lib64/perl5 /usr/share/perl5 /usr/local/lib64/perl5/site_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/local/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib64/perl5/vendor_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/lib/perl5/site_perl .) at /data/home/mobiperl-0.0.43/MobiPerl/Util.pm line 24.
BEGIN failed–compilation aborted at /data/home/mobiperl-0.0.43/MobiPerl/Util.pm line 24.
Compilation failed in require at ./mobi2html line 25.
BEGIN failed–compilation aborted at ./mobi2html line 25.

Zdravim

Doinstaluj si chybejici modul:

perl -MCPAN -e 'install Image::BMP'

Pokud to nepujde, stahni si balik a prostuduj INSTALL (prip. README), abys vedel co s balikem.
Balicek i manualy najdes tady: Image-BMP.

kuku.mp3

Zdravim jeste jednou

Kdyz jsem koukal o co se vlastne jedna, nasel jsem skrz google, co vse by jsi mel mit nainstalovano, aby ti to bezelo.
Fedora, resp. seznam potrebnych modulu, je na konci stranky: mobiperl. Tak prostuduj :wink:

kuku.mp3

Děkuji pěkně. :slight_smile: