Bluetooth-USB adaptér

Vážení přátelé,
mohl by mi někdo doporučit Bluetooth adaptér, který funguje ve Fedoře? (Nebo obecně v Linuxu, ale jinde jsem to nezkoušel).
Ten, co mám v práci na Windowsím stroji mi na Fedoře nefunguje. Objeví se v lsusb, ale to je vše.

Nějaké bližší požadavky? Stačí Bluetooth 4? Používám ve stolním počítači už dva roky ASUS USB-BT400 a funguje naprosto bez problémů. Pokud stačí BT4, je to sázka na jistotu. S adaptéry, které umí Bluetooth 5, už je to horší. Momentálně s žádným bezproblémovým zkušenosti nemám. ASUS USB-BT500 nějak pod Linuxem jede, ale není to úplně plug’n’play.

Potřebuji připojit BT sluchátka.
Nevím, jestli BT4 nebo BT5, ale jelikož ta sluchátka mám již několik let, tak to asi nebude používat nejmodernější BT protokoly.
Zkusím to koupit někde, kde se to dá do měsíce vrátit a vyzkouším.
Podobný bazmek mám v práci na Woknech, je trochu větší a má tlačítko pro připárování.

Na několik let stará sluchátka bohatě stačí BT4. Ono i na nové, je to zpětně kompatibilní, jen člověk nemusí mít takový dosah.

Jo, funguje to. Takže vyřešeno.
Trvalo mi to tak dlouho, protože jsem to před Vánocemi objednal a pak onemocněl, ještě jsem na PN, ale pro ten čudlík jsem se stavil v práci cestou z nemocnice.

1 Like