Beryl

Vcera som si nainstaloval Beryl, vsetko islo uplne v pohode. Dnes rano som aktualizoval kernel a vsetky ostatne programy a Beryl mi uz nechce ist. Beryl manager sa da spustit ale ziadne funkcie nejdu. Proste beryl je nainstalovany, tváry sa ako keby bol plne funkcny ale pritom nefunguje. Poradte mi prosim vas.
Mam fedoru 7, kernel (2.6.22.5-76.fc7)

Napadají mě dvě možnosti:

  1. spusťte Beryl Manager, pravý klik na ten červeý diamant a dejte Reload Window Manager (popř. ještě Window Decorator)
  2. pokud to nepůjde, tak při startu systému vyberte, že chcete to staré jádro a používejte dál to

Mně osobně Beryl chodí i pod novým jádrem.

Vyskusal som tu prvu moznost ale aj tak to nejde. A ked aj pri starte vyberiem stare jadro tiez to nejde. Ale diki za radu. Uz som aj odinstaloval a znova nahodil beryl, ale aj tak si to zapametalo tie predosle nastavenia. Tak sa chcem spytat ako ho mam uplne odinstalovat. Som pravdupovediac len zaciatocnik, linux mam asi tak tyzden

A ked aj pri starte vyberiem stare jadro tiez to nejde

Tak v tom případě to není novým jádrem :slight_smile:
Podívejte se, jestli ještě máte zapnutou 3D akceleraci (glxinfo | grep direct).

A jak smazat nastavení Berylu - v Linuxu je to tak, že veškerá nastavení se ukládají do domovského adresáře, konkrétně do .program. Čili Beryl bude někde jako /home/t85m/.beryl, kde za t85m dosaďte své uživatelské jméno :slight_smile: Tenhle adresář smažte (+ještě můžete .beryl-managerrc) a měl by zase všechno zapomenout.

Jestli to ovšem je tím nastavením.

Takze som to znova vsetko odinstaloval a znova nahodil. Robile to zase to iste - teda nic :slight_smile: Potom som nasiel v adresari /usr/bin jeden subor s nazvom beryl, ten som spustil a beryl mi zacal na chvilu fungovat, potom mi totalne zamrzol system a po restarte ide vsetko presne tak ako ma. Chvalabohu som to nejak dokazal. Som zvedavy do kedy to vydrzi. Dakujem ti pekne, vsak ked sa to pokazi tak sa znova ozvem :smiley: