BENQ a zvukarna pls help

Nainstalil jsem Fedoru Core 5. Vsechno slo dobre az na uplnym konci kde se nastavuje rozliseni mi to vypsalo unknown monitor a taky zvukovka nefachci. Vyssi rozliseni nez 800x600 mi to neumoznilo. Mam LCD monitor BENQ FP 91GX a zvukarna je integrovana na desce MSI K8N Neo4-FI, nForce4,skt.939,PCIe,GbE,FrWr. Muzete nekdo poradit? Nevim jestli pro tento monitor existuji ovladace.

Monitor: Mám Benq FP91V a funguje, třebaže je unknown. Vyšší rozlišení to určitě umí, musí se ale nejdříve nastavit v Prostředí > Správa > Zobrazení > Hardware > Typ monitoru (LCD Panel XYZŽxABCD - v případě Benqů 91 asi 1280x1024), pak Prostředí > Správa > Zobrazení > Nastavení > požadované rozlišení.
Zvukovka: Nevím, buď poradí někdo jiný, nebo Google. Každopádně bych zkusil provést kompletní update - hardware se může probudit s novým kernelem.
Plavbě zdar.

Pokusil jsem se nastavit LCD monitor na BENQ, ale tlacitko BUDIZ je šedé = nemuzu nastavit. Je pricina jeste nekde jinde? Ovladace grafiky? Fedora mi ale vypsala ze grafika ma chipset NVIDIA 6600 GT a to je spravne.

Nechtělo by to ovladač grafiky?
yum install kmod-nvidia (a předtím aktualizovat kernel)
Je to v repozitáři livna.

Příspěvek byl upraven (09-05-06 21:07)

Tak to asi jo. Vidim ze VAS prispevek byl upraven (NEBUDU PATRAT CO TAM KDO NAPSAL). O linuxu toho moc nevim. ALE!!Asi budu muset pockat az pro muj hardware bude NOVEJ kernel.

Já toho o linuxu taky moc nevím, ale mám kousek instinktu a (většinou) pudově poznám, co smím a co ne :slight_smile: .
Zkoušel jste zjistit, jestli máte nainstalovaný ten ovladač kmod-nvidia? Když napíšete do příkazové řádky yum search kmod-nvidia, tak vám to buď (pravděpodobně) nic nenajde, pokud nemáte nastavený repozitář livna, nebo vám to najde ten ovladač a v pravo to vypíše, kde je. Když tam bude “installed”, tak ho máte nainstalovaný a já už vám víc neporadím. Když tam bude “livna”, tak napište (jako root) yum install kmod-nvidia, a on se vám nainstaluje.
Nastavení repozitářů:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:repozitare#kompatibilni_repozitare