Barva pozadí v Gnome [neaktuální]

Už se tím prosím nezatěžujte, po konzultaci s dlouhodobým uživatelem Gnome, který mi ty „vlastnosti“ potvrdil, že to tak prostě je, tak jsem si stáhl spin XFCE a udělal čistou instalaci.


Dobrý den,
takže po průšvihu s pokusem o dualboot jsem nainstaloval novou Fedoru.
A nenapadlo mě nic lepšího, než po mnoha letech s XFCE vyzkoušet GNOME.
Nebudu se vyjadřovat k ergonomii, ale jednu věc bych teď potřeboval vědět:
jak nastavit barvu pozadí ?
Zatím tam je taková ošklivá teplákově modrá, chtěl bych nastavení pro každou pracovní plochu jinou barvu, tak jak se dá nastavit v XFCE.
Na googlu jsou sice rady, ale tu screenšoty ukazují nějaké jiné Gnome a jinou Fedoru než mám já.
Potřeboval bych to vědět, protože jestli to nepůjde nastavit, tak Gnome půjde z baráku.

Standardně si člověk v GNOME různá pozadí na různých plochách nastavit nemůže, ale jako téměř na cokoliv pro to existuje rozšíření, které to umí.

Jo, pracoval jsem na tom za pomocí člověka, který užívá výhradně GNOME, ale také se nezdařilo. Údajně je Fedora 37 nějak dodrbaná a také jsou problémy, že něco běží na Waylandu a něco ne.
Takže jsem vycouval zpátky do XFCE.

Nevím, jaké řešení zkoušel, ale ta rozšíření nemají s tím, jestli to běží na Waylandu nebo na X11, nic společného. Tak to prostě u GNOME je, nemá v základu tolik možností nastavení a když chce člověk něco pokročilého jako různá pozadí na různých plochách, tak to většinou najde mezi rozšířeními GNOME Shellu na adrese extensions.gnome.org.

Ono v základu má GNOME taky dynamický počet ploch. K čemu by se ty barvy přiřazovaly, když člověk může mít 2, ale taky 10 ploch podle toho, jak je zrovna používá?