Baloo File Extractor


#1

Po startu KDE (Linux localhost.localdomain 4.18.16-100.fc27.x86_64 #1 SMP Sun Oct 21 09:33:00 UTC 2018 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux) na mě vždy vybafne okno s tímto názvem. Nahlašovat chyby je pro mě španělská vesnice, angličtina je má slabá stránka.
Jo, v okně to ještě píše: Spustitelný soubor: baloo_file_extractor PID: 1426 Signál: Segmentation fault (11) Čas: 02.11.18 08:34:28
Že bych si všiml, že něco vinou toho crashe nefunguje, tak to říct nemůžu. Dá se toho nějak zbavit?


#2

To tě na ten pád upozorňuje ABRT nebo něco jiného v KDE? Pokud ABRT, tak tam se dá upozorňování na pády vypnout.
Jinak dívám se, že máš pořád F27. Podporovaná už je jenom měsíc. Na čase upgradovat, pokud chceš i nadále dostávat aktualizace :wink: Možná to vyřeší i onen problém.


#3

Ještě před Tvou odpovědí upgrade proběhl (mezi zaslouženým pivem), ale Baloo řve furt.
Kde je onen ABRT?


#4

Wiki říká, že ABRT naleznete mezi aplikacemi pod názvem Hlášení problémů - KDE “Text k vyhledávání” nic takového nenašel, tak si říkám - dnfdragora a ejhle žádný z balíčků s řetězcem abrt nainstalovaný nemám. Jestli mají KDE abrt někde skrytě zašubelený, netuším.


#5

No hlavne se podivej po tom co je baloo file extraktor a jestli ho nepouzivas tak ho odinstaluje a bude pokoj.


#6

No, nemám koule se podívat, co to je, a určité jsem si ho nevymyslel instalovat já, ale je tam od čisté instalace. Pokus o odinstalaci všeho, co má v sobě “baloo” mi ukázal, že by se odinstalovala i půlka systému, či přinejmenším KDE-ček. Snad jsem to odkliknul správně, že chci zrušit akci, jinak se nadýl odmlčím :wink:


#7

Hm, asi je to zase nejaka nova indexovaci nadhera z KDE, melo by to jit vypnout pres balooctl disable ale nevim o co vsechno tim prijdes.


#8

Další možností je ten nástroj na sledování pádů vypnout:
systemctl disable abrtd.service (jako root)

nebo úplně odinstalovat:
dnf remove abrt (jako root)

Případně někde v KDE vypnout upozornění z aplikace ABRT. Kde se to tam nastavuje, netuším.


#9

Tak jsem se dozvěděl, že Baloo File Extractor je nějaký indexátor obsahu souborů. Následovník neblaze proslulého Nepomuku. Pokud si člověk vypne v nastaveních pod Vyhledáváním “vyhledávání v souborech”, tak by se to mělo vypnout a přestat otravovat.


#10

Tak jsem užil, protože jsem zatím zachytil jen Covexovu zprávu, baloo disable, a zatím to přestalo řvát. Uvidíme, zatím dík.


#11

Teď už si ani nevzpomínám, zda jsem tehdy problém řešil na PC či NB, každopádně teď, po instalaci mnohých přehrávačů Tv (viz vlákna mnou rozjetá v nedávné době), jsem řev Baloo File Extractor po rebootu zažil na PC zas.
Tož sudo dnf remove abrt, co dodat.
Edit I: Což nebylo to pravé ořechové, tož další level = balooctl disable. Uvidíme dál.
Edit II: Tak zatím ani jedno nepomohlo, Baloo řeve dál. Jestli se nějak nehatí KDE/Plasma, a to v souvislosti s mým souběžně řešeným vláknem “Kaffene mi zůstává někde viset” :face_with_raised_eyebrow:


#12

A to vyhledávání v nastavení KDE jsi vypl, jak jsem tenkrát psal? Viz níže:


#13

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=389679

Vyhledávání jsem jen zkusil naznačit vypnout pokusně na NB a zas to na mě začalo hudrat - už si nevzpomínám - nějaké kio či io launcher (?). Takže jsem to vrátil zpět a včera už nechal spát.
Teď jsem ale na PC vypnul nejdřív indexování (při hledání) - to byl po restartu Baloo FE jen na liště coby ikonka (zatímco před tím vyběhlo okno) a tak jsem ono hledání vypnul úplně a je zatím pokoj. Vrtá mi ale ta sveřepost, že i když člověk leccos odinstaluje a vypne, že to vleze oknem zpátky.
OT: Holt asi žijeme v době, kdy je každý blbý auto chytřejší než majitel… A hlavně pak - na opravě si vylámou zuby i v autorizovaném servisu…
Chvíli počkám a pak do názvu vlákna šoupnu [Vyřešeno]
Dík