Baloo File Extractor

Po startu KDE (Linux localhost.localdomain 4.18.16-100.fc27.x86_64 #1 SMP Sun Oct 21 09:33:00 UTC 2018 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux) na mě vždy vybafne okno s tímto názvem. Nahlašovat chyby je pro mě španělská vesnice, angličtina je má slabá stránka.
Jo, v okně to ještě píše: Spustitelný soubor: baloo_file_extractor PID: 1426 Signál: Segmentation fault (11) Čas: 02.11.18 08:34:28
Že bych si všiml, že něco vinou toho crashe nefunguje, tak to říct nemůžu. Dá se toho nějak zbavit?

To tě na ten pád upozorňuje ABRT nebo něco jiného v KDE? Pokud ABRT, tak tam se dá upozorňování na pády vypnout.
Jinak dívám se, že máš pořád F27. Podporovaná už je jenom měsíc. Na čase upgradovat, pokud chceš i nadále dostávat aktualizace :wink: Možná to vyřeší i onen problém.

Ještě před Tvou odpovědí upgrade proběhl (mezi zaslouženým pivem), ale Baloo řve furt.
Kde je onen ABRT?

Wiki říká, že ABRT naleznete mezi aplikacemi pod názvem Hlášení problémů - KDE “Text k vyhledávání” nic takového nenašel, tak si říkám - dnfdragora a ejhle žádný z balíčků s řetězcem abrt nainstalovaný nemám. Jestli mají KDE abrt někde skrytě zašubelený, netuším.

No hlavne se podivej po tom co je baloo file extraktor a jestli ho nepouzivas tak ho odinstaluje a bude pokoj.

No, nemám koule se podívat, co to je, a určité jsem si ho nevymyslel instalovat já, ale je tam od čisté instalace. Pokus o odinstalaci všeho, co má v sobě “baloo” mi ukázal, že by se odinstalovala i půlka systému, či přinejmenším KDE-ček. Snad jsem to odkliknul správně, že chci zrušit akci, jinak se nadýl odmlčím :wink:

Hm, asi je to zase nejaka nova indexovaci nadhera z KDE, melo by to jit vypnout pres balooctl disable ale nevim o co vsechno tim prijdes.

Další možností je ten nástroj na sledování pádů vypnout:
systemctl disable abrtd.service (jako root)

nebo úplně odinstalovat:
dnf remove abrt (jako root)

Případně někde v KDE vypnout upozornění z aplikace ABRT. Kde se to tam nastavuje, netuším.

Tak jsem se dozvěděl, že Baloo File Extractor je nějaký indexátor obsahu souborů. Následovník neblaze proslulého Nepomuku. Pokud si člověk vypne v nastaveních pod Vyhledáváním “vyhledávání v souborech”, tak by se to mělo vypnout a přestat otravovat.

Tak jsem užil, protože jsem zatím zachytil jen Covexovu zprávu, baloo disable, a zatím to přestalo řvát. Uvidíme, zatím dík.