Baloo File Extractor

Po startu KDE (Linux localhost.localdomain 4.18.16-100.fc27.x86_64 #1 SMP Sun Oct 21 09:33:00 UTC 2018 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux) na mě vždy vybafne okno s tímto názvem. Nahlašovat chyby je pro mě španělská vesnice, angličtina je má slabá stránka.
Jo, v okně to ještě píše: Spustitelný soubor: baloo_file_extractor PID: 1426 Signál: Segmentation fault (11) Čas: 02.11.18 08:34:28
Že bych si všiml, že něco vinou toho crashe nefunguje, tak to říct nemůžu. Dá se toho nějak zbavit?

To tě na ten pád upozorňuje ABRT nebo něco jiného v KDE? Pokud ABRT, tak tam se dá upozorňování na pády vypnout.
Jinak dívám se, že máš pořád F27. Podporovaná už je jenom měsíc. Na čase upgradovat, pokud chceš i nadále dostávat aktualizace :wink: Možná to vyřeší i onen problém.

Ještě před Tvou odpovědí upgrade proběhl (mezi zaslouženým pivem), ale Baloo řve furt.
Kde je onen ABRT?

Wiki říká, že ABRT naleznete mezi aplikacemi pod názvem Hlášení problémů - KDE “Text k vyhledávání” nic takového nenašel, tak si říkám - dnfdragora a ejhle žádný z balíčků s řetězcem abrt nainstalovaný nemám. Jestli mají KDE abrt někde skrytě zašubelený, netuším.

No hlavne se podivej po tom co je baloo file extraktor a jestli ho nepouzivas tak ho odinstaluje a bude pokoj.

No, nemám koule se podívat, co to je, a určité jsem si ho nevymyslel instalovat já, ale je tam od čisté instalace. Pokus o odinstalaci všeho, co má v sobě “baloo” mi ukázal, že by se odinstalovala i půlka systému, či přinejmenším KDE-ček. Snad jsem to odkliknul správně, že chci zrušit akci, jinak se nadýl odmlčím :wink:

Hm, asi je to zase nejaka nova indexovaci nadhera z KDE, melo by to jit vypnout pres balooctl disable ale nevim o co vsechno tim prijdes.

Další možností je ten nástroj na sledování pádů vypnout:
systemctl disable abrtd.service (jako root)

nebo úplně odinstalovat:
dnf remove abrt (jako root)

Případně někde v KDE vypnout upozornění z aplikace ABRT. Kde se to tam nastavuje, netuším.

Tak jsem se dozvěděl, že Baloo File Extractor je nějaký indexátor obsahu souborů. Následovník neblaze proslulého Nepomuku. Pokud si člověk vypne v nastaveních pod Vyhledáváním “vyhledávání v souborech”, tak by se to mělo vypnout a přestat otravovat.

Tak jsem užil, protože jsem zatím zachytil jen Covexovu zprávu, baloo disable, a zatím to přestalo řvát. Uvidíme, zatím dík.

Teď už si ani nevzpomínám, zda jsem tehdy problém řešil na PC či NB, každopádně teď, po instalaci mnohých přehrávačů Tv (viz vlákna mnou rozjetá v nedávné době), jsem řev Baloo File Extractor po rebootu zažil na PC zas.
Tož sudo dnf remove abrt, co dodat.
Edit I: Což nebylo to pravé ořechové, tož další level = balooctl disable. Uvidíme dál.
Edit II: Tak zatím ani jedno nepomohlo, Baloo řeve dál. Jestli se nějak nehatí KDE/Plasma, a to v souvislosti s mým souběžně řešeným vláknem “Kaffene mi zůstává někde viset” :face_with_raised_eyebrow:

A to vyhledávání v nastavení KDE jsi vypl, jak jsem tenkrát psal? Viz níže:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=389679

Vyhledávání jsem jen zkusil naznačit vypnout pokusně na NB a zas to na mě začalo hudrat - už si nevzpomínám - nějaké kio či io launcher (?). Takže jsem to vrátil zpět a včera už nechal spát.
Teď jsem ale na PC vypnul nejdřív indexování (při hledání) - to byl po restartu Baloo FE jen na liště coby ikonka (zatímco před tím vyběhlo okno) a tak jsem ono hledání vypnul úplně a je zatím pokoj. Vrtá mi ale ta sveřepost, že i když člověk leccos odinstaluje a vypne, že to vleze oknem zpátky.
OT: Holt asi žijeme v době, kdy je každý blbý auto chytřejší než majitel… A hlavně pak - na opravě si vylámou zuby i v autorizovaném servisu…
Chvíli počkám a pak do názvu vlákna šoupnu [Vyřešeno]
Dík