AVerTV Hybrid+FM Cardbus E506 [Vyřešeno]

Zdar,
chtěl bych rozchodit tuhle kartu, i když jen na čas, do přechodu na DVB-T2 - a už mi kdysi dávno pod Mandrivou/Mageiou běhala, viz:
http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12560.msg79759#msg79759 a dál
Ovšem jeden z kroků - doplnit tu kartu do souboru /etc/modprobe.conf , tedy text
options saa7134 card=136, je v F29 jaksi lichý.
Jaký soubor tedy editovat (případně edit pomocí GUI; ale jakého?)? V Nastavení systému nic nenalézám!
Teď to potřebuju rozběhat jen proto, že nazrál čas na změnu sw pro sledování televize, Kaffeinu, ale rodinka na tu Tv (bo na stažené pohádky) furt čučí, takže potřebuju někde vyzkoušet náhradu :face_with_raised_eyebrow:

Jsem překvapený, že stačilo pouze saturovat chybové hlášení "dsmeg"u, tedy absentující firmware xc3028-v27.fw Oproti Mandriva/Mageia tedy úplně jiná cesta, pokud dobře vzpomínám, tam jsem firmware vůbec neřešil.
Chvíli sice trvalo, než jsem ho dohledal, ale po stažení, zkopírování do ~lib/firmware (nechápu, proč je tam ta vlnovka, když tam má být lomítko) a restartu, už Kaffeine (jehož je nutno pro osiřelost a nevývoj opustit) kanály MUXů nalezl a naladil.
Cesta k racionální náhradě Kaffeinu - tedy třeba MythTv, Kodi, Tvheadend, Xine, VLC, XMMS, a co já vím co ještě, je tedy opět volnější.