Autologon

Zdravim
Hledal jsem hledal, ale nenasel.
Jak donutim aby se mi v FC5 s KDE prihlasil uzivatel.
Zkousel jsem to pres Ovladaci centrum-> Sprava systemu- > Spravce prihlaseni, ale nejak to nefunguje
proc ? nebo je nejaka jina metoda ?
prece jenom jsme na PC sam, tak je zbytecne pokazde se prihlasovat.
A teda chci prihlasit uzivatele, ne roota :slight_smile:
Dik

P.S. jeste blbustka. Proc mi nejedou vlajecky u klesnice ? Oboji mi v mandrive fungovalo :slight_smile:

Příspěvek byl upraven (01-05-06 11:29)

Rekl bych ze problem bude v tom, ze vas prihlasovaci demon neni KDM ale GDM (gdm je ve fedore default) - tedy nastavit je to potreba v gnome
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc5prirucka#automaticke_prihlaseni_do_gnome

Co se tyce prepinani klavesnice, zalezi jak jste ho nastavil. Pokud jste ho nastavil na urovni X.org (tedy pres gnome, nebo rucne v xorg.conf) tak se vam vlajecky v KDE ukazovat nebudou protoze klavesnici prepinate jaksi pod KDE. Pokud chcete vlajecky tak si musite prepinani klavesnice nastavit v Kontrol Panelu KDE. Jinam me napada ze by jeste mohl chybet nejaky internacionalizacni balik, ale bohuzel to nemohu ted vyzkouset.

Ano. V tom byl ten problem. Dekuji nastotisickrat, to by me asi nenapadlo :slight_smile:
Jeste teda dotazek k tomu. Je jedno ktereho demona pouzivam ? Urcite zustanu u KDE, tak zdali ma cenu menit jej na KDM, nebo je to jedno ?