AUR alternativa pro Fedoru

Zdravim,

kdysi jsem nejaky cas pouzival Fedoru/Kororu.

Nyni pouzivam Manjaro(Arch based) a zjistuju ze rolling release neni tak fajn jak by se mohlo zdat. Obcas neco prestane fungovat a byt jsou to malickosti, tak kdyz clovek specha nebo nema naladu to resit…

Proto bych chtel dat Fedore znova sanci. ALE hrozne se mi zalibil AUR a celkem nerad bych se ho vzdal. Je tam extremne mnoho balicku, sam jsem tam par pro svou/cizi potrebu pridal. S tim jak je balicek jednoduche vytvorit/publikovat/prohlednout si co cizi balicek realne instaluje mi tato myslenka prijde proste genialni…

Je nejaka takova alternativa pro Fedoru?

Dekuji za odpoved

Soukromá repo jsou na http://copr.fedoraproject.org/

Dekuji za odpoved.
Bohuzel soukrome repozitare nejsou prilis srovnatelne s AUR :\

No balíček je jednoduché vytvořit, publikovat i prohlédnout díky COPRu, nevím o čem přesně je AUR, ale asi bys měl víc specifikovat dotaz, ne každý tady je distribuční turista, aby znal ostatní distribuce a jejich principy.

Jak chapu COPR

  • uzivatelsky repozitar
  • kdyz neco chci nainstalovat, musim si pridat repozitar, nainstalovat aplikaci

AUR

  • kdyz si chci neco nainstalovat, proste to nainstaluju bez prace s repozitari
  • jeden repozitar pro vsechny - vyhledava se podobne jako pri vyhledavani beznych balicku
  • da se jednoduse hlasovat pro pridani do ofi repozitaru, pridavat komentare, je to proste prehledne na jednom miste
  • kdyz je nejaky balicek neudrzovany, muzu ho “vyvlastnit” a zaktualizovat
  • balicky napr stahnou z ofi zdroje aplikaci a nainstaluji ji do systemu vcetne .desktop,… - na “AUR serveru” jsou pouze textove soubory, coz snizuje pozadavky na uloziste
  • nektere balicky jsou primo z git-repozitare, takze misto rucni kompilace se repozitar zkompiluje v ramci instalace balicku

No to už je srozumitelnější. U práce s COPRem nemusíš nijak zvlášť pracovat s repositáři, je to spíš jako Ubuntí PPA tuším? Instalace je jednoduchá příkazem

dnf copr enable <repo>

Jeden repositář pro všechny bohužel, takhle to nefunguje. Máš oficiální repositáře, komunitní jako RPM Fusion a jednotlivců jako COPR.
Když je nějaký balíček neudržovaný, nic ti nebrání na copru udělat jeho aktualizovaný repositář.
Na COPR serveru se balíčky kompilují, poskytneš pouze zdrojový kód a .spec soubor, respektive src.rpm.
V systému se nic nekompiluje, z COPRu se stahuje už jenom binárka.

Zkráceně ne, nic jako AUR ve Fedoře není.