audio problemy

Zdravim,
neviem, ako presne nazvat temu, tak to tu hadam najdu ludia, ktori vedia pomoct.

Mam Fedoru 12 (ale rovnaky problem bol aj na Mandrive 2010.0) s GNOME prostredim. A mam problemy s prehravanim cohokolvek, co obsahuje audio (teda aj flash videa, aj klasicke lokalne videa, aj cisto zvukove subory). Prejavuje sa rozne:

  1. ak mam aj pulseaudio, tak proste zvuk zastane (ak existuje aj obraz, ten niekedy ide dalej) a pomoze az restart aplikacie. Zasekavanie je nahodne, niekedy uz po par sekundach, inokedy az po minute-dvoch. Napriklad prehravanie audia v toteme vypise “disconected”, audacious zamrzne celkom.

  2. ak pulseaudio vypnem (odinstalujem), tak

2a. ide zvuk lepsie, nezastavuje, ale seka sa tym sposobom, ze raz za cas vynecha niekolko desatin skladby, ale nie je ticho, len proste pokracuje dalej - napr. ak by bola veta “mam problemy so zvukom na linuxe”, tak pri takomto preskoceni pocut “mam problemy so na linuxe”.

2b. ak nemam pulseaudio, nemam ovladanie hlasitosti - da sa to nejako obist a dat nieco do panelu GNOME? samostatne ovladanie hlasitosti ako aplikaciu samozrejme poznam, hladam nejaky applet.

KDE a XFCE prostredie taketo problemy nevykazuje, cize to zrejme bude nejakou kombinaciou pulseaudia (kedze ako vyssie pisem, tak bez neho su problemy mensie a ine) a GNOME.

Fedora 11 a starsie OK, Windows OK.

Zkousel si ve svem domovskem adresari smazat ~/.pulse nebo tak nejak? Ovladani zvuku bez pulseaudia jde pres nainstalovani baliku gst-mixer.

gst-mixer ma aj applet? to by pomohlo. dakujem, skusim vsetko spomenute.

ak nepomozem, tak skusim pridat nejake vypisy a hodim to aj na oficialne fedora forum (len ta moja ingliš) :slight_smile:

@ kotrcka
Zkus se podivat ne tenhle link http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=225660 sice je to pro F11 ale plati to i pro F12. Taky jsem mel par problemu s PulseAudio (Skype, mplayer) a kdyz jsem preinstaloval PA podle toho navodu tak je vsechno OK.

FL

mrfreddy: idem na to.

EDIT: nepomohlo.

covex: balicek gst-mixer v F12 nie je :frowning:

EDIT2: kazdopadne dakujem za rady, pomohlo preinstalovanie na F12 s KDE, kde multimedia idu bez problemov.

To sem blazen, kdyt jsem ho jeste nedavno pouzival… ale fakt ho taky nevidim.

Naco preinstalovavat… staci
yum groupinstall kde-desktop
nebo mi zase neco uteklo?

covex: staci :slight_smile:

ale som taky paranoik a vzdy sa mi zda, ze nieco z predchadzajuceho DE zabudem odinstalovat. a straaaasne nerad miesam prostredia a aplikacie.

Možná se ve F12 balíček jmenuje gmixer.

valcav: zda sa, ze by to mohlo fungovat…