Audio konference pro lokalni sit

Potrebuju zprovoznit audio konference, ktere by fungovali pouze po lokalni siti (tedy vlastni server). Nejdriv jsem zkousel jami https://jami.net/ - bez pristupu do internetu jsem ho ale nerozchodil, (nejde vytvorit mistnost ani se prihlasit). Melo by to byt decentralizovane jako drive Skype, ale proste to pouze lokalne nefunguje, resp. jsem nepochopil jak. S pristupem do netu ale funguje hezky i s videem (pokud by nekdo presvedcil ostatni aby to pouzivali, obcas mi teda klient spadl…).

Pak jsem nasel mumble, maly lokalni server, klienti ho najdou pres rendezvous/zeroconf, supr… misnosti, uzivatele vsechno jednoduche. Ovsem nebyl jsem schopen klienty nastavit tak, aby to neustale nebralo zpetnou vazbu, takze pro prenos hlasu je to temer nepouzitelne - je tam nekolikero rucnich nastaveni, vcetne potlaceni echa apod. - tedy oproti dnes beznym audiokonferencim, kde se tohle nemusi resit a nastavuje se to “samo” celkem peklo.

Ma nekdo nejaky jiny typ?

Pokud by nevadilo mít server tak mumble. Pokud decentralizované tak zkus třeba retroshare.
To jami by to měli umět tuším přes něco čemu se říká bonjure nebo udělat Bootstrap v lokální síti.
Jami umí i protokol SIP. Mělo by fungovat volání na IP adresu nebo jméno hosta. Nebo obecně v SIP klientech.

Ten mumble mi vyhovuje nejvic, ale mam proste problem to vyladit, aby to porad nepiskalo - ono by to fungovalo zrejme mnohem lip se sluchatkama + mikrofon, ale na vestavene repraky + mikrofony to ma celkem problem. Kazdy klient se musi ladit zvlast a stejne to hapruje. Bonjour/rendezvous/zeroconf je cca to same ale u jami jsem to nejak nezaznamenal. Sice tam je volba na vytvoreni rendezvous mistnosti, ale nic z toho nejde udelat bez pristupu na internet a pak uz tu misnost samozrejme najde i hledani na klientech.

A co ten retroshare? Ještě mě napadá tohle
VoiceChatter download | SourceForge.net nebylo tak těžké nastavit klienty ale vývoj už neprobíhá.
A co Jitsi meet: instalace a provoz vlastní videokonferenční platformy - Root.cz ?
Aha tak jami vypadá složitě na zprovoznění. To už by bylo snazší asi XMPP klienty které umí VoIP nebo ten SIP… :,-) na SIP by podle mě mělo fungovat volání P2P bez serveru…

Ten retroshare, to je spis takove p2p sdileni. Zatim jsem tak nejak vyladil ten mumble…