ATI grafika

ATI grafika ma dakto vyriešené problémy s ovládačmi pre Fedora 20 mne stále padne systém

Používáš ty open source nebo jsi instaloval Catalysty?

Catalysty som chcel ale padalo to a teraz open source ale nejde to dobre keďže pripájam aj TV

Catalysty som chcel ale padalo to a teraz open source ale nejde to dobre keďže pripájam aj TV

Používal jsi Catalysty z RPM Fusion nebo přímo ze stránek AMD? Problém je, že v RPM Fusion už je nikdo neudržuje. Aktuální verzi si člověk nyní stáhnout přímo ze stránek AMD a nainstalovat přes ten jejich instalátor. Teď vydali novou verzi, takže bych to vyzkoušel, třeba už problém se stabilitou nebude.

Už som stiahol idem skus it

Catalysty v RPMFusion uz nikdo neudrzuje?

No zistil som škoda asi odídem od fedora

Kamil Páral má 2 blogýsky o AMD Radeon ve F20/Rawhide


V prvním se zmiňuje o tom, že Catalysty vypadly z RPMFusion.

Aktualizoval jsem wiki, to je tak asi jedine, co se s tim da delat. :frowning:
Psat uzivatelum at si prekompiluji Gnome a pak zkompiluji oficialni ovladac sami je zbytecne.

Vyriešil som zmena na Ubuntu a tu funguje všetko ako ma

Na stránkách amd je požadavek s jakým jádrem a xservrem ovladač pracuje. Takže pokud má F20 aktualizovanou musí použít současnou betu.
Vždy byla možnost z toho vyrobit instalační balíček pro svou distribuci.
To s tím kompilováním Gnome nechápu, proč by ho měli kompilovat?

kompilovat si celý gnome kvůli grafice to je teda hukot. :frowning: ati naštěstí nikde nemám jen nvidii a intel které šlapou výborně. Nijak jsem toto nesledoval, ale mam dojem že catalysty jsou open source ne? a na abicku se psalo že amd dokonce do nich tlačí patche (což je chvályhodné), tak nechápu proč se jich někdo neujme (co by maintainer) ve fedoře. :frowning:

jadd napsal(a):

To s tím kompilováním Gnome nechápu, proč by
ho měli kompilovat?

Protože GNOME v F20 vyžaduje kvůli podpoře Waylandu funkce z EGL, které Catalysty nepodporují. Nicméně GNOME jde sestavit i bez potřeby těchto funkcí. Jen si to musí uživatelé znovu zkompilovat.

li737 napsal(a):

kompilovat si celý gnome kvůli grafice to je
teda hukot. :frowning: ati naštěstí nikde nemám jen
nvidii a intel které šlapou výborně. Nijak
jsem toto nesledoval, ale mam dojem že catalysty
jsou open source ne? a na abicku se psalo že amd
dokonce do nich tlačí patche (což je
chvályhodné), tak nechápu proč se jich někdo
neujme (co by maintainer) ve fedoře. :frowning:

Myslím, že celé GNOME se kvůli tomu kompilovat nemusí, ale minimálně ty základní věci jako Mutter, GDM, GTK+ ano.
Jinak Catalysty rozhodně nejsou otevřené. Otevřenými ovladači jsou radeon a radeonhd. I na ty v poslední době ADM platí vývojáře a ty jsou standardní součástí Fedory.

a nešlo by udělat že by byly v repos obě verze predkompilovane s různými napr. priponami? Chápu že je to práce navíc, ale řekl bych že by to mělo smysl v tomto případě.

citace: Jinak Catalysty rozhodně nejsou
otevřené. Otevřenými ovladači
jsou radeon a radeonhd. I na ty v
poslední době ADM platí vývojáře
a ty jsou standardní součástí
Fedory.
:
díky za opravu, mel jsem pocit že to nějak nesedí. A s těmi foss to jede? Pak by samozřejmě nemělo smysl řešit proprietární. Byl jsem v omylu že se řeší foss ovladače.

Sešívaný napsal(a):

jadd napsal(a):


To s tím kompilováním Gnome nechápu, proč
by
ho měli kompilovat?

Protože GNOME v F20 vyžaduje kvůli podpoře
Waylandu funkce z EGL, které Catalysty
nepodporují. Nicméně GNOME jde sestavit i bez
potřeby těchto funkcí. Jen si to musí
uživatelé znovu zkompilovat.
F20 může mít podporu pro Wayland jenže dokud to nebude Gnome 3.14 stále podporuje Xserver a do té doby než přijde G3.14 by to mělo být bez komplikací. Asi se budu muset přesvědčit sám…

jadd napsal(a):

F20 může mít podporu pro Wayland jenže dokud
to nebude Gnome 3.14 stále podporuje Xserver a do
té doby než přijde G3.14 by to mělo být bez
komplikací.

Ano, podpora X serveru tam pořád je, ale aby to fungovalo i s Waylandem, tak to zkompilované s těmi funkcemi musí být.

li737 napsal(a):

díky za opravu, mel jsem pocit že to nějak nesedí. A s těmi foss to jede? Pak by samozřejmě nemělo smysl řešit proprietární. Byl jsem v omylu že se řeší foss ovladače.

S FOSS ovladačemi to jde a ty jsou v poslední době tak kvalitní, že na většině karet od AMD už nemá cenu Catalysty řešit.

Ano, podpora X serveru tam pořád je, ale aby to
fungovalo i s Waylandem, tak to zkompilované s
těmi funkcemi musí být.

A to tedy rozšiřuje možnosti nikoliv snižuje.
Aby ale fungoval flashplayer na plné obrazovce (bez problémů) se svobodným ovladačem, je nutný trik s Devilspie.
https://wiki.archlinux.org/index.php/browser_plugins#Fullscreen_fix_for_GNOME_3