ati fglrx na Fedore 7

Hura, hura… ati/amd konecne vydala fglrx verze 8.39.4 ktery funguje na Fedore 7! AIGLX sice stale nepodporuje, ale uz aspon funguje. Takze kdo se neobejde bez fglrx na Fedore uz ma moznost. Upozornuji ze este neni v repozitari livna. Ale snad se brzo dockame. Zatim je potreba sestavit rpm rucne - kdo nevi jak at to nedela a pocka na livnu.

Už aby to bylo. Na fglrx jsem natěšenej od té doby, co se omylem objevil v repozitáři livna (cca před měsícem) - ovšem bez potřebných závislostí :slight_smile:

nemas ten driver nikde ulozeny, ati ho totiz uz ztiahlo

Ja nevim co v tom AMD delaj:
http://www.phoronix.com/?page=news_item&px=NTkwNw

Tak hurá, hurá, včera krátce před půlnocí konečně dali na livnu ten ovladač ATI fungující i na F7! A opravdu funguje :wink:

Tak sláva, ještě podporu Berylu a budu možná i spokojen :wink:

Super, ale že jsme se načekali!! :smiley:

Jedna drobná změna od fglrx@F6 k lepšímu: aby vše klapalo, nemusí se po instalaci ovladače ručně upravovat xorg.conf, počítač si ho upraví sám.

A ještě ATI Catalyst Control Center, to jsou mi novoty…

pro zajímavost přikládám odkaz, je to anglicky: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.39.4.html (narazil jsem na něj na http://www.fedoraforum.org/)

už se taky těším až to večer doma vyzkouším…

no já nevím…instalace přes yum proběhla v pohodě,při bootu vypisovalo, že fglrx je OK ale místo přihlašovacího dialogu byla černočerná tma :frowning: následoval návrat k “radeon” driveru. Mám Radeon9500Pro.

Uz jsem to taky nekde cetl ze s 95xx jsou problemy. No jsou to holt nejaky ten patek stare karty, myslim ze brzo je vypusti uplne a tim se “problem vyresi”.:frowning:

Hmm, tak bohužel s tímto ovladačem přestala fungovat hibernace :frowning: Shrinkne se paměť, suspendují se konzole a konec… Předtím fungovala. Mám Radeon 9550.

Ach jo :frowning: Holt opravdu nejvyšší čas tu kartu prodat a koupit nVidii…

Tak jsem to konecne stahl a je to uplna bomba, skutecne mam funkcni 3D akceleraci. A prekvapeni v podobe ATI CCC…super. Vrele doporucuji s moji Saphire ATI X1650PRO 256DDR3 zadny problem. Bravo.

MOhli by ste sem niekto napisat navod jak to spojazdnit ?

Doufam ze jeste funguje ten navod co je v prirucce zde na webu. Pokud ne, tak bych o tom rad vedel.

zdravim…spustil jsem yum install kmod-fglrx* …z linvy se mi nainstalovaly ovladace + novy kernel…po restartu se mi ovsem na monitoru napise out of range a to u D-SUB i DVI konektoru…mam graf. kartu x1600pro a monitor samsung SM 940BW (rozliseni ma byt 1440x900) …nevite nekdo co s tiim??

Nejste prvni kdo ma tento problem. Trochu lip by nam napovedelo o co jde, pokud byste napsal ve ktere fazi startovani se vam toto stane. S nejvetsi pravdepodobnosti ale budou nespravne detekovany parametry monitoru. Melo by stacit pridat do /etc/X11/xorg.conf sekci s definici obnovovacich frekvenci monitoru. Tuto modifikaci muzete udelat v zachrannem modu nebo nastartovanim do textoveho rezimu - hledejte v prirucce a zde ve foru.

no ja jsem ted normalne v linuxu…jako v X. ale pouzivam ovladace vesa…diky za odpoved

OK, v tom pripade zkuste podle manualu k monitoru doplnit ty obnovovaci frekvence. Zajimave by bylo zjistit v pripade “out of range” co je v /var/log/Xorg.0.log - tam jiste k nalezeni nejaky duvod pro je frekvence detekovana mimo rozsah monitoru.

(WW) No monitor specified for screen "Screen0".
(WW) The core pointer device wasn't specified explicitly in the layout.
(WW) No FontPath specified.  Using compiled-in default.
(WW) Open ACPI failed (/var/run/acpid.socket) (No such file or directory)
(WW) <default pointer>: No Device specified, looking for one...

to jsou jedine varovani v logu. errory nejsou zadne…kdyz pridam section monitor a do section screen vlozim Monitor “Monitor0” tak mi to napise, ze to screen sice najde, ale je spatne nakonfigurovana…
muj xorg.conf


# Xorg configuration created by livna-config-display

Section "ServerLayout"
        Identifier     "single head configuration"
        Screen      0  "Screen0" 0 0
        InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
EndSection

Section "Files"
        ModulePath   "/usr/lib/xorg/modules"
EndSection

Section "Monitor"
   Identifier     "Monitor0"
   VendorName     "Unknown"
   ModelName      "Smsung 940BW"
   HorizSync       59.0 - 65.0
   VertRefresh     59.0 - 65.0
   Option         "DPMS"
EndSection


Section "ServerFlags"
        Option      "AIGLX" "off"
EndSection

Section "InputDevice"
        Identifier  "Keyboard0"
        Driver      "kbd"
        Option      "XkbModel" "pc105"
        Option      "XkbLayout" "cz"
        Option      "XkbVariant" "qwerty"
EndSection

Section "Device"
        Identifier  "Videocard0"
        Driver      "fglrx"
EndSection

Section "Screen"
        Identifier "Screen0"
        Device     "Videocard0"
        Monitor   "Monitor0"
        DefaultDepth     24
        SubSection "Display"
                Viewport   0 0
                Depth     24
                Modes    "1440x900" "1280x1024" "1280x720" "1152x864" "1024x768"
        EndSubSection
EndSection

Section "Extensions"
                Option "Composite" "Disable"
EndSection

pri bootovani mi to hodi tuto chybu

fglrx failed. The error was: Checking for module fglrx.ko: [  OK  ]

Enabling the fglrx driver: Parse error on line 53 of section Extensions in file /etc/X11/xorg.conf
	Unexpected EOF. Missing EndSection keyword?
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/sbin/fglrx-config-display", line 156, in <module>
    app = fglrxConfigDisplay()
  File "/usr/sbin/fglrx-config-display", line 35, in __init__
    GlxConfig.__init__(self)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/livnaConfigDisplay/GlxConfig.py", line 42, in __init__
    LivnaConfigDisplay.__init__(self, isVerbose)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/livnaConfigDisplay/ConfigDisplay.py", line 46, in __init__
    raise livnaConfigDisplayError(XORG_NOT_FOUND)
livnaConfigDisplay.livnaConfigDisplayError.livnaConfigDisplayError: Could not read the Xorg configuration file.
Please make sure the configuration exists and it is correctly installed.
[SELHALO]

pritom mam section ukonceny