ASUS X555LA-XO051D

Zdravím a nerad obtěžuji. Nicméně bych rád požádal o výměnu zkušeností či radu. Opustil mě totiž definitivně stařičký notebook a nezbývá mi než pořídit nový. Nerad bych však zaň utratil přespříliš horentní sumu a při virtuálním srovnávání poměrů cena/výkon mi tak nějak pro mé potřeby nejlépe vychází tento:


Nedaří se mi však najít jakékoliv informace o jeho spolupráci s linuxem. Nepotřebuji rady ve smyslu je-li dostatečně výkonný či není, rád bych jen poprosil toho, kdo se s ním snad setkal, jestli by mi sdělil, lze-li na něm uspokojivě rozchodit všechny potřebné funkce ve fedoře či centosu. Děkuji.

Ahoj,

koukni zde: http://fedoraproject.org/wiki/HCL

Patrně ale budeš muset jít po jednotlivých komponentách…

Dík za odpověď. V těch komponentách tkví právě problém. Já opravdu nejsem schopen dohledat, na čem v tom běhá třeba WLAN, poněvadž ASUS obecně používá leccos. A popravdě řečeno, na nějaké peklování s Broadcomem nebo Ralinkem se zrovna netěším. Proto se snažím zjistit, jestli na tom někdo už nejede…

Osobně ASSUS používám, ale je to už čtyři roky starý model. Na Linuxu mi na něm běží vše. Ale konkrétně u toho tvého modelu nevím. Nejlepší máš si vytvořit liveusb a jít si to k obchodníkovi vyzkoušet. Ale pravděpodobně to pojede bez problémů.

Dík za zakušenost, ale dopadlo to tak, že už k tématu ASUS nemám co dodat. Nakonec jsem totiž v sobě nenašel dost odvahy k zakoupení podobného stroje a opatřil jsem si raději (za o něco nižší částku) repasovaný Thinkpad T420. A dlužno dodat, že zatím jsem poněkud okouzlen. Ono totiž po instalaci fc 21 všechno (wifi, hibernace, bluetooth, zvuk) funguje! Samo od sebe, aniž bych musel instalovat, či dokonce kompilovat jakýkoliv cizí ovladač…

To je prave jeden z duvodu proc je lepsi starsi kvalitni notebook - v levnem asusu muze by i ve stejne rade jinyh HW - proste co vyrobci prijde pod ruku. Navic to mnohdy byva zbytecne nove a nevyzkousene.