Asociace OpenOffice dokumentů s Javou

Zdravím,
mám problém - když nainstaluji jre 1.6.0, tak se mi všechny OpenOffice dokumenty asociují s Javou. Při otevření mě vítá veselá hláška:

Název souboru “xyz.odt” naznačuje, že tento soubor má typ “ODT document”. Obsah souboru ukazuje, že soubor má typ “Archiv Java”. Tento soubor, pokud jej otevřete, může představovat bezpečnostní riziko pro váš systém.

Přenastavení ve “Vlastnostech > Otevřít s” nepomáhá. Nevíte jak problém řešit?

Uf… z ceho instalujte tu javu a z ceho to pak otverirate?

Javu instaluji z RPM balíčku od Sun. Pracuji v GNOME.

Nemohl by byt primo odkaz na to rpm at to nemusim hledat? Nebo zkuste sam - podivejte se do toho rpm (pouzite terminal a mc, vlezte na rpm a zmacknete Enter pak na CONTENT.cpio a opet Enter) a kouknete co se vsechno instalujte a kam se co zapisuje. Nekde tem asi bude nejaky soubor s asociacemi (typuji nejake xml ale to opravdu jen strilim od boku).

Odkaz na Javu je tady: http://192.18.108.147/ECom/EComTicketServlet/BEGIN2F929A4B312F37E4CE10D4082F3E3166/-2147483648/1860752163/1/790562/790358/1860752163/2ts+/westCoastFSEND/jre-6-oth-JPR/jre-6-oth-JPR:4/jre-6-linux-i586-rpm.bin
V archivu, konkrétně tady: CONTENTS.cpio#ucpio/usr/java/jre1.6.0/lib/dektop/mime/packages - jsem našel nějaké *.xml soubory, ale ohledně asociací s ODT jsem tam nic nenašel.

Tak to vypada, ze v baliku je velky instalacni skript, ktery neco provadi prave s asociacemi souboru. Najdete ho v INFO/SCRIPTS/POSTIN. Bohuzel nemam cas na ho studovat, abych zjistil kde je problem. Pokud byste se tomu chtel venovat a pak to nekde nahlasit, jiste vam bude vdecno vicero lidi. Jinak vam muzu pomoci pouze strasne osklivou veci - tak jak jste balik otevrel pomoci MC, tak obsah CONTENTS.cpio v MC proste zkopirujte tam kde ma byt a javu si nalinkujte do bin a plugins. Tim obejdete spusteni instalacniho skritpu a asociace se nenastavi + nenastavi se este par dalsich veci, takze to zase nemusi fungovat. Navic to nebudete mit nainstalovane pres RPM takze to pak nemuzete zase snadno odinstalovat.

Jinak skript provadi zmeni nekde v /usr/share/mime tak jeste muzete zkusit tento adresar pred instalaci zazalohovat a pak hledat kam zmeny zapsal
grep -r “Netscape Communications Corporation MIME Information” /usr/share/mime
pripadne obnovit obsah ze zalohy.
Opravdu je ale potreba abyste rozumel tomu co delate. Jinak muzete nadelat vic skody nez uzitku.

Preju uspech.

Díky za rady, snad s tím pohnu.

Přeinstaloval jsem Javu a pak nahrál zpět předem zazálohované /usr/share/mime a vše běží jak má.
Takže ještě jednou moc díky za rady!