Asistent aktualizace

Doporučili by jste upgrade FC14 na FC16 pomocí Asistenta aktualizace, který sám vyskočil v Gnome? Asi ne co?.)

Asistenta aktualizace neznám, ale imho takový přeskoky nebyly a nejsou možné a aktualizovat je potřeba pěkně pomalu z verze na verzi. A i toto občas dělá dost problémy. Jak aktualizovat pomocí yum je pěkně napsaný na fedoraprojectu: http://fedoraproject.org/wiki/Upgrading_Fedora_using_yum …a nebo zazálohovat důležitá data a udělat čistou instalaci, s tím bude možná i míň práce :slight_smile:

No, aktualizaci pomocí YUMu nedoporučuju, pokud člověk neví, co dělá. Dost často je totiž potřeba ještě ručně něco nastavit. Největší šance, jak upgradovat z F14 na F16 bez problémů, je asi s tím Asistentem aktualizace (PreUpgrade), ale ani tam není žádná záruka. Je to skok o dvě verze a z F14, která už není podporovaná.
Zkusil bych to upgradovat pomocí toho PreUpgradu (před tím všechno zazálohovat) a pokud by se to nepovedlo, tak bych provedl čistou instalaci se zachováním /home (tam bude potom potřeba ručně změnit UID, byl tady o tom článek na fedora.cz).

Díky. Vždycky sem radši používal DVD a upgrade po verzích a tenhle asistent na mě vykoukl poprvé, tak jsem chtěl vědět, zda se nejedná o nějakou Fedoří novinku a vaše názory.

Upgrade z tak staré verze Fedory pomocí DVD je asi nejhorší volba, co mi říkali kluci z Fedora QA.

I kdybych nejdřív upgradoval z 14 na 15 a pak teprve na 16?

Rozdíl mezi DVD a preupgradem je ten, že DVD má k dispozici pouze verze balíčků, které byly aktuální v době jeho vydání. Přes preupgrade se vždy stáhnou poslední dostupné verze, kde může být opravena spousta chyb a to může mít na úspěšnost přechodu dost zásadní vliv.

Mám s preupgrade poměrně dobré zkušenosti. Používám ho už pár let každých půl roku a vždy bez problému. Ale pokaždý skáču jen o jednu verzi, takže nemůžu říct, jak moc nebezpečný je jednu verzi vynechat, nedej bože dvě a jít rovnou z Fedory 14 na Fedoru 17 :slight_smile:

Doporučení jak používat preupgrade (kroky před a po) jsou např. na https://fedoraproject.org/wiki/How_to_use_PreUpgrade

Pouzivam yum i preupgrade - yum na “bezmonitorovych” a preupgrade zpravidla na desktopech. U yumu musi clovek trochu vedet co dela, preupgrade me zatim nezklamal - i kdyz existuji vyjimky. Napr. poskozene balicky jsou pro preupgrade fatalni (bohuzel zridka, ale stane se, ze se balik spatne stahne, nebo vypadne sit behem stahovani aktualizaci - viz https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=830537). Preskon je mozny i o dve verze celkem bez problemu, ale opet, uz to chce vedet, co se deje, kdyz se neco pokazi (aspon nastudovani common bugs a release notes by melo predchazet).