AMD Catalyst

Zdravím,
opět sem narazil na překážku, kterou se mi samotnému nepodařil zdolat. Včera jsem nainstaloval steam a dotu, ale po spuštění hry mi příjde nereaguje vůbecn nastavení obrazu a když zapnu zápas, tak se hra načítá přibližně 5 min a pak stejně skončím na 25fps a hrozně se to seká, obraz nejde plynule a jsou nějak divně nastavené světla. Myslím, že to bude ovladačema, tak jsem našel tenhle článek, kde je ke stažení AMDcatalyst, ale mám problém ho nainstalovat.
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-linux-beta-driver.aspx

píše mi to tohle
http://screenshot.cz/0I5S5/

nebo myslíte že to nebude ovladačema? mám ještě něco zkontrolovat? Díky

Tak postoupil jsem trošku “dál”. Catalyst jsem nainstaloval, ale hodilo to errory:

Supported adapter detected.
Check if system has the tools required for installation.
Uninstalling any previously installed drivers.
Unloading radeon module…
rmmod: ERROR: Module radeon is in use
Unloading drm module…
rmmod: ERROR: Module drm is in use by: ttm drm_kms_helper radeon
[Message] Kernel Module : Trying to install a precompiled kernel module.
[Message] Kernel Module : Precompiled kernel module version mismatched.
[Message] Kernel Module : Found kernel module build environment, generating kern
el module now.
AMD kernel module generator version 2.1
doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher
rm -rf *.c *.h *.o *.ko .a .?? *.symvers
make -C /lib/modules/3.17.4-200.fc20.x86_64/build SUBDIRS=/usr/lib/modules/fglrx
/build_mod/2.6.x modules
make[1]: Entering directory /usr/src/kernels/3.17.4-200.fc20.x86_64' CC [M] /usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.o /usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c: In function ‘KCL_GetEffe ctiveUid’: /usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:1787:5: error: incompatib le types when returning type ‘kuid_t’ but ‘KCL_TYPE_Uid’ was expected return current_euid(); ^ /usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:1793:1: warning: control reaches end of non-void function [-Wreturn-type] } ^ make[2]: *** [/usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.o] Error 1 make[1]: *** [_module_/usr/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x] Error 2 make[1]: Leaving directory/usr/src/kernels/3.17.4-200.fc20.x86_64’
make: *** [kmod_build] Error 2
build failed with return value 2
[Error] Kernel Module : Failed to compile kernel module - please consult readme.
[Reboot] Kernel Module : dracut

rebootoval jsem systém, ale je to ještě horší než to bylo, nejede ani steam a plocha atd se sekají.

instaloval jsem to podle

http://mdda.net/oss-blog/2014-06/install-AMD-radeon-drivers-on-FC20/

To mas bohuzel nestastnou ruku. AMD Catalyst ve Fedore neni, protoze nefunguje. Fedora totiz obsahuje Xorg, resp. Gnome s podporou Waylandu, ktery pozaduje funkce, ktere Catalyst na Linuxu nema.
Na netu jiste najdes navody jak catalysty na Fedoru nainstalovat, ale bohuzel to neni trivialni, cehoz dukazem je i tvuj vysledek daneho navodu.

Na svou F21 jsem nainstaloval nejnovější catalysty 14.12 ze stránek Amd, a fungují bez problémů. Ale vyžaduje to trochu snahy :slight_smile: (pokud máš fedoru gnome tak s tím ti to nepojede, tak musíš buď nainstalovat jiný spin nebo gnome odstranit ručně a nainstalovat místo něj něco jiného).

  1. potom co rozbalíš stažený zip ovladače je potřeba rozbalit ovladač samotný

./amd* --extract

  1. vejdi do rozbaleného podadresáře (např. “fglrx-install.ViVktn” )

Stáhni tento patch:

a umísti ho do toho adresáře fglrx-install…

  1. nainstaluj balíček “patch”

sudo yum install patch

  1. proveď opatchování ovladače

patch -p0 < 3-17_kernel-patch

  1. spusť instalaci opatchovaného ovladače

sudo ./ati-installer.sh x --install

  1. nakonec potvrď restart a je to