Amarok a odpojování disků

Ahoj,

mám jeden ani ne vážný, jako spíš mírně otravný problém. Když ve Fedoře 8 vypnu Amarok (verze 1.4.9.1), tak se automaticky odhlásí NTFS oddíly a mechanika DVD. Disk s FAT32 zůstane připojený. Nevíte někdo, jak toto zrušit? Prolézal jsem Amarok zkrz nazkrz a žádnou volbu, která by se toho vzdáleně týkala, jsem nenašel.

Pro jistotu přikládám výpis z mtab:

/dev/mapper/VolGroup00-LogVol00 / ext3 rw 0 0
proc /proc proc rw 0 0
sysfs /sys sysfs rw 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,gid=5,mode=620 0 0
/dev/sdc1 /boot ext3 rw 0 0
tmpfs /dev/shm tmpfs rw 0 0
none /proc/sys/fs/binfmt_misc binfmt_misc rw 0 0
sunrpc /var/lib/nfs/rpc_pipefs rpc_pipefs rw 0 0
fusectl /sys/fs/fuse/connections fusectl rw 0 0
none /proc/fs/vmblock/mountPoint vmblock rw 0 0
/dev/sdb1 /media/VIRTPC vfat rw,nosuid,nodev,uhelper=hal,shortname=lower,uid=500 0 0
/dev/sda5 /media/MEDIA fuseblk rw,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096 0 0
/dev/sdd5 /media/DISK_D fuseblk rw,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096 0 0
/dev/sdd1 /media/System fuseblk rw,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096 0 0
/dev/sr0 /media/Fedora\0408\040i386\040DVD iso9660 rw,nosuid,nodev,uhelper=hal,uid=500 0 0

V podstatě o nic nejde, jen mi to udělá bordel na ploše :smiley:
Díky za každou radu.

No kdysi jsem řešil podobný problém.Můžu vás ubezpečit ,že to nedělá amarok,ale problém je v konfiguraci připojení disků v fstab. Nejjednodušší řešení toho problému je doinstalovat ntfs-config : # yum -y install ntfs-config a potom přes Systém > správa > Nastavení NTFS tyto disky znovu připojit.

Děkuji za odpověď. Avšak existuje řešení, aby to vůbec nedělalo? Nastavení ve fstab mám implicitní od systému od instalace, neměl jsem potřebu to nijak měnit. Ale jestli to hapruje někde tam, mohl bych poprosit o radu, jak ty disky nastavit?
výpis z fstab je zde:


tmpfs	/dev/shm	tmpfs	defaults	0	0
devpts	/dev/pts	devpts	gid=5,mode=620	0	0
sysfs	/sys	sysfs	defaults	0	0
proc	/proc	proc	defaults	0	0
/dev/sdc1	/boot	ext3	defaults	1	2
/dev/sdd5	/media/DISK_D	ntfs-3g	defaults,nosuid,nodev,uhelper=hal,locale=cs_CZ.UTF-8	0	0
/dev/sda5	/media/MEDIA	ntfs-3g	defaults,nosuid,nodev,uhelper=hal,locale=cs_CZ.UTF-8	0	0
/dev/sdd1	/media/System	ntfs-3g	defaults,nosuid,nodev,uhelper=hal,locale=cs_CZ.UTF-8	0	0
/dev/VolGroup00/LogVol00	/	ext3	defaults	1	1
/dev/VolGroup00/LogVol01	swap	swap	defaults	0	0

Už jsem vám odpověděl v minulém příspěvku.Doinstalujte program ntfs-config a nastavte to přes něj.Je to nejjednodušši a ozkoušené.

Já si to také přečetl, ale vydedukoval jsem z toho, že tím znovu připojím odpojené disky, které se ale při dalším vypnutí Amaroku opět odpojí, nebo to tak není? Tudíž to neřeší ten problém, jen napravuje škody. Balík jsem si stáhnul hned, jak jste to napsal, ovšem netuším, co v něm nastavit. Jsou tam dvě volby: Povolit podporu zápisu pro externí zařízení a Povolit podporu zápisu pro interní zařízení, z čehož druhá je implicitně zaškrtnutá. Nechci moc laborovat, co se při které volbě stane. Kdybych to dělal na nějakém zkušebním počítači, tak se neptám a zkusím to, jenže na discích mám celkem dost dat, o která bych nerad přišel, proto se ptám tady.
Shrnuto - nainstalováním tohoto programu se problém neřeší, jedině pokud se v něm něco nenastaví. A co z těch dvou voleb povolit/nepovolit, aby se disky samy neodpojovaly?

Podle me jedine v cem muze byt po nastaveni pomoci cehokoli rozdil jsou parametry “defaults,nosuid,nodev,uhelper=hal,locale=cs_CZ.UTF-8”

Je mozne ze odstranenim uhelper=hal problem zmizi. Ja tedy nevim k cemu tato volba je a v dokumentaci jsem to zatim nenasel.

Supéér, pomohlo smazání volby uhelper=hal !

Díky moc!

Covexi díky za další info…já to vždy řešil právě nainstalováním ntfs-config a připojením ntfs disků přes něj…pak už jsem nikdy problém neměl a dál jsem to neřešil…ale alespoň teď vím,jak to odstranit z řádky.JInak pro Amihere…ať by jste zaškrtl obě volby a nebo jen nechal tu jednu zaškrtnutou , o žádné data by jste nepřišel a problém by jste vyřešil také…proto jsem vám to psal :slight_smile: