AKY NOTEBOOK ??? PRE LINUX !!!

ZDRAVIM VAS PORADTE MI PROSIM AKY NOTEBOOK KUPIT ABI CO NAJ ZVLADAL LINUX A JEHO DISTRIBUCIE. KOLEGA SI CHCE NEAKY KUPIT A JA O TOM VIEM VELMY MALO.DIKY!!!

Urcite nejakou kvalitni znacku a ne acer! I kdyz i na nem mi vse chodilo. Nyni mam ibm thikpad r61 a jsem spokojeny. Bezi tam jak widle tak i fc8. Navic maji notebooky ibm dost slusnou podporu napr. http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki .

tak tak, taky mame ThinkPady T60 pracovni, a R61i domaci (j, nejsou love na Tckovou radu :)), a zadne problemy s HW, vse se mi rozjelo hned po instalaci… az na grafiku, kdy jsem musel instalovat v textovem rezimu a pote doinstalovat ovladace na nvidii…

maximalni spokojenost…

Teda nevim, ale vetsinou byva na noteboocich predinstalovan OS Windows, takze kupovat takovy notebook a provozovat na nem linux by asi byly vyhozeny penize.

Takze zbyvaji notebooky bez OS nebo s predinstalovanym linuxem, predpokladam tedy, ze druha volba linux zvladne a pokud bez OS, tak se podivat, jestli to ma na webu ovladace pro windows i linux.

Co vim, tak docela dobre jsou Fujitsu Siemens notebooky a nektere levnejsi typy maji i predinstalovany linux.

Jinak nezameroval bych se jen na funkcnost linuxu, ale i na design. Napriklad notebooky Sony Vaio, na ktere jsem instaloval Windows Vista (takze nevim jestli vubec linux podporuji) jsou silene. Treba jenom takova blbost - zamek je na panelu s klavesnici, tam kde pokladate ruku a sam od sebe se vycvakava.

CAU S WINDOWSOM SOM UZ DEFINITIVNE SKONCIL PRI MOJOM SURFOVANI A TAHANI TORENTOV SSTALE SOM TAM MAL… INAK KEBY NEBOLO TOLKO VYRUSOV NA WIN TAK JE TO O NIECOM INOM.ALE AJ TIE ANTIVIRUSI ZTOHO RIZUJU…A VETSINA STOJI ZA H… teras stale objavujem potencial linuxu a uz teras som si isty po mesiaci bez winu ze dokaze vsetko to co win a niektore veci este lepsie!!! ale moj dowod na prechod bol hlavne vyrusy no uz bi som nepresiel naspat k winu. A CO HOVORIS NA ZNACKU MSI NOTEBOOK???

Nejsem si jist ze vase motivace pro prechod na Linux je nejlepsi ale kazdy mame jinou. Kompatibilitu je potrebova overovat model od modelu - najit soupis komponent a ty prohnat pres google.

no myslim si to co covex

MSI notebook osobne neznam, ale slysel jsem ze to je stredni trida, neco jako ty Fujitsu-Siemens, jestli podporuje linux nevim. Ja si chci casem poridit notebook domu a klidne bych si ten MSI koupil, ale ja budu notebook vybirat hlavne s ohledem na grafickou kartu.
Hraju totiz hry a kvuli nim a grafice co delam (Photoshop - ale rozchodil jsem ho pres wine i na linuxu) Windowsy potrebuju.
Jinak ale Windowsy bych neporovnaval s linuxem ale s jednotlivyma distribucema, protoze to je to, co koncovej (obycejnej) uzivatel vidi.
Viry teda neznam ani pod Windows a me osobne se pracuje dobre s Windowsama i s Fedorou. (ale kdybych ted zacinal s linuxem a hodil si na comp jednu nejmenovanou distribuci zacinajici M, tak bych asi z “linuxu” dostal psotnik).

ZDRAVIM NO ja som len obicajny uzivatel ktory je rad ze mu ta fedora slape a ze vie m si pozret nejake video pocuvat radio… mam tu vsetko co som pouzival aj pod wimom no okrem vyrusov,ale ze vraj je nejaky cerv aj na linux. no vzdi som na tom ovela lepsie ako ked som mal win s 5-mi antyvirusmy a firewalom.ktory aj tak nestoji za nic… fakt som musel neco urobit. Som zatial spokojny s tou FEDOROU ! CHcem sa este spitat ako to vlastne je s VYRUSMI A LINUXOM ? viem o tom fak malo! MAJTE SA!!!

Spoustu informaci a dohadu najdete na netu. V tuto chvili neexistuje Linuxovy virus, ktery by se aktivne siril. Pokud budete do systemu aplikovat aktualizace a nebudete pracovat jako root, je nebezpeci viru temer nulove.

TAK TO JSEM FAKT RAD !!! s tou motivaci to je tak:linux sem uz skosel pred rokem bola to distribuce KUBUNTU 6.6 nebo tak nejak … no a to mi stale mrzlo tak ma to odradilo trosku. ale oto bolo moje nadsenie vecsie ked som skusil fedoru a ide…super majte sa :slight_smile: