Aktualizace

Po úspěšné a bezproblémové instalaci :slight_smile: jsem spustil aktualizaci balíčků, ale tato při označení všech nabídnutých balíčků stahovala neuvěřitelně dlouho, zejména začátek stahování je dost dlouhý :-(. Mám LAN 512kbs, takže problém neni u mne. Co a jak, prosím, nastavit, aby aktualizace proběhla svižněji?
P.S. U Woken při stahování aktualizací nemám žádný problém. U Linuxu jsem Lama.
Předem díky za odpověď. S pozdravem Kenno.

V Linuxu jsou aktualizace o mnoho vetsi nez ve Windows, protoze se ti vetsinou aktualizuji i aplikace apod. Kdyz se poradne podivas, tak je tam napsano kolik MB to chce stahnout, a kdyz si pak spocitas ze mas linku 512kbs, coz je cca 0,064MB/s, tak teoreticky za hodinu stahnes 230MB dat, takze prakticky by to mohlo byt neco kolem 200MB.

Doporučuji nainstalovat a používat “yum-fastestmirror” (plugin do yum). Vsechno nezachrání, ale trochu to pomůže.

Ano fastestmirror muze pomoci - jde o to ze yum ma seznam mirroru ktere pouziva, muze se ale stat, ze zrovna vybrany mirror neni z nejrychlejsich.

Diky za odpovedi, taky uz jsem prisel na to, ze aktualizace balicku ma velky objem, takze to chvili trva, cca 4 hod. Ale po aktualizaci mam problem s klavesnici, nastavena je cestina, i typ klavesnice a stale ji mam v anglickem modu, co s tim?
S pozdravem Kenno.

Jestli mas graficke prostredi Gnome, muzes klavesnici jednoduse prepnout pomoci nabídky Nastaveni -> Klavesnice. V pripade KDE existuje podobna moznost - z hlavy si to sice nepamatuji, ale staci prolez menu nastaveni, hledat klicove slovo “klavesnice” :).

Macky

Edituje primo /etc/X11/xorg.conf
QWERTZ: XkbLayout = “cz”

Cast meho xorg.conf:

Section “InputDevice”
Identifier “Keyboard0”
Driver “kbd”
Option “XkbModel” “acpi”
Option “XkbLayout” “cz,us”
Option “XkbOptions” “grp:ctrl_shift_toggle”
EndSection

Toto reseni tez preferuji, bohuzel v FC6 ma jeden problem http://forum.fedora.cz/read.php?1,3762

nerozumim…jaky problem? mam to nastaveno stejně a přepínat do konzoli muzu bez problemu!?