ADSL připojení od ČT přes PPPoE

Běhá vám internet od ČT na pppoe? Mám toto připojení a potřeboval bych poradit, co mám v počítači nakonfigurovat: kam (jak?) mám napsat svoje heslo, uživ. jméno atp. Teď mám Fedoru 5. Díky!

AHOj, od CT mam taky net mam modem sagem fast 840 a par krat se mi nahodne povedlo rozjet internet ale druhy den trebas zase nefungoval, lepsi je si koupit jinem modem treba adsl router a pripojovat se sitovym kabelem pak nebudes mit zadnej problem. :slight_smile:

Já jsem na tom s neúspěšností podobně. Někomu se podařilo rozjet Sagem fast 840 pod linuxovou distribucí Ubuntu (viz návod: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1658&p=2). Mně se však ani to nezdařilo, a proto se chystám nakoupit nový modem. Často jsou doporučovány ethernetové modemy, já se v tom však vůbec nevyznám. Byl bych tedy vděčný, pokud byste napsali, s jakými modemy máte v FC dobré či špatné zkušenosti.

Když do naší vesničky konečně dorazilo ADSL a objednával si jej včetně modemu, očekávaje (byv poučen studiem tuzemských linuxových serverů) problémy s USB modemy, rovnou jsem si vybral o něco dražší ethernetový. Jedná se o D-Link DSL-362T. Na krabici, v níž mi ho ona vtipná firma zaslala, se píše, že je určen hned pro několik operačních systémů - 98, 98SE, ME, 2000, NT, XP. Jakkoli jsem při objednávání dámě na druhém konci (bez)drátu zdůrazňoval, že mi jde o modem pro linux, v návodu o něčem takovém není ani slovo a stránky tehdy čerstvé O2 jako výsledek hledání slova linux vracely nulu (nevím, jestli se něco změnilo, nemám nervy to pokoušet). Pravdou ale je, že po připojení na síťovou kartu normálně funguje.

Rozdil je totiz v tom, ze ethernetove rozhranni je celosvetovy standard vcetne komunikacniho protokolu. Zatimco USB jsou ctyri draty, po kterych si kazdy vyrobce HW posila co chce.

Tedy, zatimco Ethernet je komunikacni protokol 802.3a a beha po ctyrech dratech TwistedPair, tak USB je universal serial bus, coz jsou ty ctyri draty, ale jakym protokolem modem s pocitacem komunikuje, to vi jen vyrobce. A ten to nacpe do sveho uchylneho ovladace (windows only) a nikdo krome nej nevi co to dela.

treba vam pomuze http://web.iol.cz/vlckovi-ostrava/honza/sagem/
–honza

Zbytecne brutalni a lilo ve fedore uz normlane neni. Doporucuji pouzit zde jiz mnohokrat opakove - nastartujte do rescue mode z CD a pak proveddte reinstalaci grubu. Viz navody.