adresa z DHCP bez pouziti NM

Zdravim, mam system Fedora 18 remix (bezi na rasberry pi) a snazim se uchodit sit pres sluzbu “network” a ne za pouziti network manageru. Takze sluzbu NM jsem zakazal, sluzbu Network povolil, upravil konfiguracni soubor v /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0. Vznikl jeden problem, se kterym nevim co. Pokud budu bootovat s odpojenym sitovym kabelem, tak si po pripojeni kabelu adresu z DHCP nevezme, musim rucne restartovat sit. Vzhledem k memu pouziti rasberry, kdy nemam monitor, je to trosku problem. Dekuji za rady a napady

Ja bych zkusil netplug:

Description : Netplug is a daemon that manages network interfaces in response to
: link-level events such as cables being plugged in and out. When a
: cable is plugged into an interface, the netplug daemon brings that
: interface up. When the cable is unplugged, the daemon brings that
: interface back down.

Nejsem si aktualne jisty jak to funguje, nicmene sluzba network pousti dhclient demona, ktery ziska info z DHCP serveru o adrese, brane a DNS. Pokud pri startu sluzby network neni nalezen link pak si nejsem jist co se stane - drive se dhclient normalne pustil a cekal dokud se link neobjevil (je to parametr -w). Tzn. podivej se, zda zustane po spusteni bez kabelu bezet dhclient, pokud ne, najdi ve scriptech (ifup-eth?) kde se pousti a pridej tam parametr -w.

Popravdě řečeno mi to celé přijde jako drbání se levou nohou za pravým uchem. Autor dotazu úmyslně vypíná službu, která je určená k dynamickému připojování k sítím. Místo ní zapíná omezenou službu, která je určená k nahození sítě při startu systému. Stežuje si na výsledek této akce. A ani neuvádí důvod, proč tenhle krok vůbec dělá.

No, rekneme si to uprimne, NM je uzasny, ale nemam ho rad. Nejvic me dokaze vytocit, kdyz delam neco z prikazove radky, nastavim si sitove rozhrani a NM to vsechno “opravi”. Tzn. v nekterych pripadech je lepsi ho vypnout. Krom toho na minimalistickych systemech je to proste zbytecne, protoze to stejne akorat pousti dhcpclienta.

„No, rekneme si to uprimne, NM je uzasny, ale nemam ho rad.“

Řekněme si to upřímně, při běžné konfiguraci z DHCP, kdy do konfigurace neděláš ruční zásahy, se ti nic takového nestane.

„Tzn. v nekterych pripadech je lepsi ho vypnout.“

Určitě bych to nepovažoval za standardní postup a pokud to dělám (jakože to osobně dělám často), tak bych měl mít o dané problematice alespoň trochu tušení.

„Tzn. v nekterych pripadech je lepsi ho vypnout.“

Různé situace vyžadují různá řešení ;).

„Krom toho na minimalistickych systemech je to proste zbytecne, protoze to stejne akorat pousti dhcpclienta.“

Tento dotaz ve fóru budiž důkazem, že autorovi chybí v network skriptech právě funkcionalita NetworkManageru. Při tvých kvalitách musíš sám vědět, že v tomto případě antipatie k nástroji nepomůže, pokud plní svůj účel. Možná časem zabalím do Fedory nějakou alternativu. A ne, ifcfg opravdu za alternativu NetworkManageru nepovažuju.