Absence smbfs ve Fedora 5

Ještě jednou zdravím,
nevíte proč v FC5 není podporován smbfs? Případně jak ho tam dotlačit bez kompilace jádra prosím, to neumím. Něco jako

modprobe smbfs

nebo

insmod smbfs

a tak. Mezi modulama v FC5 ale není…

Díky moc za info

Dobrý den,

ve Fedoře 5 je míto smb cifs. Místo smbmount dáte mount -t cifs //nasevserveru/adresar /mnt/kamtopripojit

Nevím proč to tak je. Mě osobně mount -t cifs nic nepřipojí jak má.

Petr

Četl jsem na zahraničních serverech diskuse a opravdu to nefunguje! Nevím jak je to v RHEL WS ale to je opravdu marnost. Zkusil jem nasadit Linux FC5 místo Windows v jedné kanceláři se dvěma počítači, a když si
nechám zaplatit strávený čas nad rešením neřešitelných problémů, tak si ty Windows můžu koupit 10x a navíc mi to bude sloužit a ne mě to prudit. To není softwarwe, to je pomsta. HOWGH (Ale RH9 byl super!!!)

Máte pravdu, ten cifs je dost na pendrek. Ještě že alespoň v KDE funguje když do Konqueroru napíšu smb://ip_adresa_stroje. Jinak by mě asi trefilo :-). V Gnome to půjde určitě taky.
Nevím proč odstraňují funkční a dobře ověřené věci.

Nevím jestli byl RH9 super. Mě nejlépe seděl RH7.3. Bohužel, dnes už je to moc starý kousek.

Petr

Pokud po smbfs touzite, neni “nic jednoduzsiho” nez si zkompilovat vlasni kernel a tam si ho pridat. V kernelu samozrejme stale je. Mimochodem ve FC4 je smbfs i v distribucnich kernelech.

Příspěvek byl upraven (07-06-06 20:25)

No, to je právě tak jednoduché, jako když si chci do auta natankovat benzín a musím kvůli tomu rozebrat a znova složit motor :slight_smile:

A co tam dotlačit sambu a pak smbmount? Tohle mi fungovalo.

v sambě 3 už smbmount není…