3 otazky

Prave jsem si nove nainstaloval Fedoru. ale kdyz prehravam zvuk, je to prilis prebasovane. Da se snahnout nejaky equlizer, nebo neco podobneho, co by mi pomohlo muj problem vyresit?

Dalsi muj problem je ftp server…da se najit nejaky program s grafickym rozhranim? Nejsem v linuxu nijak zbehly a tem konfiguracnim souborum moc nerozumim.

Da se nejakym zpusobem pod wine rozbehnout Internet Explorer? Jedna nejmenovana banka totiz jeste nepochopila ze ne vsichni jeji klienti ho musi pouzivat.

Diky za odpovedi.

Příspěvek byl upraven (29-01-06 20:20)

ad basy: ve vetsine mixeru je moznost basy a vysky (treble) nastavit. Pokud to mixer ktery pouzivate neumi, zkuste pustit terminal a pote z nej “alsamixer”. V nem najedte sipkami na volbu “Tone” a stisknete M - tim se povoli upravy zvuku zvukovou Bass a Treble, pote nastavte pozadovanou uroven. Upozornuji ze ne vsechny zvukovky musi mit nastaveni primo takto. Mimoto je mozne v xmms (prehravac) zapnout softwareovy equlizer a nastavit celou krivku.

ab ftp server. Obavam se ze si nejsem jist zda to dobre chapu. Chcete graficky program ftp pro pripojovani k jinym serverum, nebo chcete graficke nastaveni ftpserveru ktery udelate ze sveho pocitace? V celku dobry ftp klient je gftp, pripadne napr. ten integrovany do spravce souboru konqueror nebo krusader. Co se ftpserveru tyce pak o zadnem grafickem rozhranni nevim napr. pro vsftpd nevim. Jeho konfigurace je ale popsana v textovem konfiguraku /etc/vsftpd.conf pomerne jasne, pripadne dalsi veci lze dohledat v manualovych strankach.

ad MSIE: bohuzel MSIE je proprietarni program firmy Microsoft znacne provazany se systemem (tedy tvori jeho znacnou cast) a jako takovy nelze pomoci wine bohuzel spustit. Pokud se jedna o KB je problem ovsem mnohem slozitejsi, protoze bankovnictvi teto banky vyuziva i jina komponenty systemu Windows, resp. firmy Microsoft, ktere zcela znemoznuji toto bankovnictvi pouzit na jinych systemech.

Prehled bankovnictvi
http://www.czilla.cz/clanky/internetova-bankovnictvi-v-mozille.html

Mě se jako ftp klient nejvíc osvědčil plugin pro FireFox FireFTP, po přidání doplňku je klient přímo v prohlížeči…

Příspěvek byl upraven (30-01-06 21:37)

FTP klient: gftp
IExplorer samozrejme pod WINE rozchodit jde, viz http://winehq.com/site/download sekce 3rd Party Tools - WineTools - nejsnazsi cesta.

Tak to slysim poprve, ale da se rict ze v jistem smeru je to pozitivni zprava… az na to ze na to bankovnictvi to asi nebude stacit.

Pokud banka vyzaduje MicrosoftVirtualMachine (nebo JavaVirtualMachine, nejsem si ted jist), tak to opravdu nebude stacit. Mozna by stalo za to tu nejmenovanou banku jmenovat, jelikoz co je mi znamo, tak krome KB by snad uz vsechny lepsi nemely mit problem s “neMS” operacnimi systemy a browsery.