2 monitory


#1

Zdravim, zkousim Centos7 na desktop, v KDE mi fungujou 2 monitory, v Gnome3 sice take, ale na obou je to same.
V nastaveni jde jen zap/vyp monitor. Jak to jde udelat je pres KDE system setting, ale to mi po restartu zase skoci do normalu. Kdybych KDE nemel, tak se mi ani tato moznost nezobrazi, tak nepredpokladam, ze je to takhle OK.

Nevite, jak to nastavit? Diiiik


#2

Já teď popravdě nevím, jestli v CentOS 7 už je ten nový dialog pro nastavení monitorů, který je ve Fedoře.

Pokud tam máš rovnou rozložení monitorů, tak je to ten starý a napravo dole pod tím rozložením je Zrcadlit displeje. Pokud to není zatrhnuté, tak bys měl mít dva monitory s rozdílným obsahem. Mělo by to vypadat takto: http://manual.openlp.org/_images/gnome3displays.png

Pokud je to ten nový, tak tam budeš mít seznam monitorů. Klikneš na ten externí a tam by opět měla být volba, jestli ho chceš zrcadlit nebo ne. Mělo by to vypadat takto:

Pokud tam tu volbu nemáš, tak je něco špatně.


#3

Dekuju! Mam ten stary vypada, jak jsi odkazoval http://manual.openlp.org/_images/gnome3displays.png

Zrcadleni jsem zaskrtnute nemel, a presto to zrcadlilo, tak jse to zaskrtl a odskrtl, dal aplikovat a uz je to ok.
Nahodou nevis, jak udelam abych mel horni listu aplikace /mista (mam gnome classic) na monitoru ktery chci? rad bych to na levem, a mam to na pravem :slight_smile: v KDE je na to hvezdicka, ktera urcuje primarni monitor. Dekuju.


#4

Nevím, jak to funguje v Classic Modu, který má CentOS jako výchozí, ale v defaultním rozložení GNOME stačí přetáhnout ten černý proužek z jednoho monitoru na druhý v tom náhledu rozložení (první screenshot v mém předchozím příspěvku). Počítám, že to bude stejné.


#5

Moc dekuju! Toho jsem si nevsiml :frowning: btw nevim jak jinde ale na Centos7 nejak pada VLC a ostatni v prostredi KDE, v Gnome to jde OK …