2 monitory a přehrávání videa

Zdravím, mám problémy s použitím dvou monitorů v režimu rozšířené plochy a přehrávání videa.

  1. notebook IBM Thinkpad X60 (displej 1024*768) + monitor Siemens (1280x1024)
    při přehrávání videa např. v mplayeru (Totem dělá to samé), když klepnu pravým tlačítkem myši do videa pro zobrazení nabídky v přehrávači, menu se různě rozkládá - je nečitelné. Podobné jevy se dějí při přesouvání okna, pokud se okno s nějakým jiným překrývá a podobně. I když videa často nesleduji, tak i jednou za čas je to docela otravné, a hlavně mě zajímá co s tím.

  2. notebook IBM Thinkpad T43 (displej 1400*1050) + monitor Samsung 1600x1200
    Zde se projevuje ještě zajímavější věc. Pokud je plocha rozšířená do strany, tedy defakto 3000 pixelů na šířku, tak videa přehrávané na pravé obrazovce, jsou prostě ořízlá. Chová se to, jako by nešlo video pouštět dál než cca 2600 pixelů od počátku. Dělají to pouze videa (zkoušeno více přehrávačů). Krom videí, jsem nenarazil na nic, co by se chovalo podobně. Pokud jsem monitory dal “pod sebe” tak vše funguje.

Pro oba případy se jedná o Fedoru 14 + Gnome. Vše aktualizované. Děkuji mnohokrát za rady a nápady.

Co se tak dívám, tak to jsou Intel grafiky. Normálně používám externí monitor (rozšířenou plochu) i k mému notebooku a takový problém nemám (také Fedora 14). Nepoužíváš Compiz nebo nějakou podobnou obskurnost? Vím že Compiz podobným způsobem mršil flash.

U T43 je určitě grafika ATI, ale nejspíše tam není nainstalovaný proprietární ovladač.

V X60 mam:
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

V případě X60 bych ještě mohl dodat, že mi blbne rozbalovací menu u několika programů. Tam mám tu plochu rozšířenou doleva. A pokud klepnu na menu programu, který je puštěn na pravé obrazovce (displeji notebooku), pak se zobrazuje na obrazovce levé. Rád bych to pro lepší představu “printscreenul”, ale při rozbaleném menu, printscreen nefunguje. Zkusím to nějak vyfotit jinak, takhle se to špatně popisuje.

Compiz ani jiné zpomalovače :wink: nepoužívám.

Tak jsem nějak vyfotil problém s videem u X60. Omlouvám se za horší kvalitu, ale pro představu to stačí.
Menu v mplayeru
Přesun okna přes video

A jinak se omlouvám za mystifikaci, problém s “nečitelným menu” je jen u X60. Na T43 s ATI grafikou je pouze problém s ořezem videa.

Nezkousel si mplayer s jinym vystupem?
mplayer -vo help

Takze vyreseno! V obou pripadech jsem prepnul video driver v mplayeru a slape to. Jen teda nevim, kde se to prepina v Totemu, ale to uz je mene dulezite. Dekuji vsem za rady!