Zoradenie piesní v albume

Zdar, mám taký problém, asi to je banalita ale neviem sa z toho vymotať. Keď som dal zdieľať priečinok hudby z disku, tak v prehrávači pri použití dlna mi hodilo v hudobnom albume piesne podľa abecedy. Žiaľ neviem prísť na to ako to zmeniť na zoradenie originálne. Za podnety vopred ďakujem.

O jaký hudební přehrávač se jedná? Každý se chová trochu jinak.

Onkyo tx8150, Samsung bd h6500. Na oboch to reaguje identicky.

Aha, tak jestli to dobře chápu, na počítači s Fedorou běží DLNA server, ke kterému se připojujete ze zmíněných přehrávačů?
Řazení skladeb je záležitost klienta, ve vašem případě Onkya a Samsungu. Podíval bych se do nastavení, jestli to nejde přepnout. Ještě může být problém v tom, jestli DLNA server tu informaci o pořadí ve skladbě klientu předává. Jaký DLNA server používáte? Ten zabudovaný v GNOME (Rygel), nebo miniDLNA (to jde pustit v debug módu a zjistit, jaké informace klientu posílá), nebo třeba Serviio?

áno na notebooku ten zabudovaný v gnome (rygel), ostatné zmieňované som ešte s fedorou neskúšal, chcel som využiť čo najviac funkcii zabudovaných v gnome. Minidlna mám na druhom pc, tam je openmediavault s minidlna, zoradenie skladieb bez problémov. Na prehrávači onkyo ako aj na samsungu nie je možné žiadne nastavenie zoredenia skladieb, vlastne tam nie je možné žiadne nastavenie čo sa týka dlna.

Podle všeho daní klienti nepožádají Rygel o skutečné pořadí skladeb a ten je bez toho nabízí v abecedním pořadí. Je na to otevřený ticket.

takže po reštarte nastala čiastočná zmena, ak prechádzam albumy a otvorim album tak to sedi, podľa autora tiež, podľa roku je to trochu chaotické ale to bude asi chyba na strane tagov, ak sa prehliada podľa priečinku tak tu to zostalo podľa abecedy po otvorení albumu. Ako laik po prečítaní ticketu, to beriem tak ako už nahlásený bug. Keď budem mať trochu času skúsim to testnúť s minidlna a serviio.

Problém vyriešený, niečo bolo pokašľané aktualizáciou, po dvoch rokoch som spravil čistú inštaláciu a všetko je tak ako má byť. Radenie albumov aj piesní je presne ako má byť, no ak sa riadime zložkou tak tam stále abecedne zadelenie