Znaky jako @ pomocí AltGr+V v konzoli

Nevíte někdo, jak čistě v konzoli, bez grafického prostředí nastavit klávesnici tak, abych byl schopen psát dodatečné znaky pomocí AltGr+něco? Dík moc!

To popravdě nemám sebemenší tušení. Nicméně před lety jsem víceméně metodou pokus-omyl zjistil, že když chci v konzoli zapsat nějaký znak, který nemám na klávesnici, mohu tak učinit pomocí kombinace přidržení levého Altu a současného vyťukání číselného dekadického (!) kódu (ten je samozřejmé odlišný od normální utf hodnoty použitelné v grafickém prostředí) příslušného znaku doplněného zleva nulami na čtyři číslice. Tedy v konzoli lze touto metodou zapsat například zavináč takto:
levý Alt + 0064
Uznávám, že to není řešení moc praktické a mnohem lepší je mít v konzoli nastavenu US klávesnici, ale pokud člověk čtyřicet let používá českou, tak mu může podobná pomůcka přijít vhod. Samozřejmě jen pro pár nejběžnějších a nejnutnějších znaků; dnes si je už většinou pamatuji, kdysi jsem míval jejich výpis s kódy přilepen na monitoru.
Příslušný kód lze odvodit z Mapy znaků tak, že se při přepnutí na tab Character Details odečte hodnota z řádku XML decimal entity.