Zmiznuta particia pri instalacii

Dobry den. Chcel som si preinstalovat F10 na F11. Mam tam 3 particie. Prva je “/”, potom “/home” a swap particiu. Suborovy system je ext3. Pri rucnom rozdelovani som si odstranil “/” a swap particiu a vytvoril ich nanovo, aby sa my tieto particie sformatovali. Instalator my oznacil ze tieto 2 particie sa budu formatovat a odsuhlasil som zmeny. Zacalo sa formatovat a po chvili my vypisalo chybu a ze instalator sa ukonci. Tak som zacal instalovat este raz a ked som sa dostal k rozdeleniu disku
particia “/home” bola oznacena ako nealokovana, ale tuto particiu som predtym nemazal ani nebola oznacena ze sa bude formatovat. Potom som uz v instalovani nepokracoval. Chcel by som sa spytat ci sa da particia /home nejako obnovit. Za odpovede dakujem.

Bez znalosti puvodniho rozdeleni disku jen velmi obtizne.

1. by bylo asi zajimave co to bylo za chybu
  2. jake je nyni presne rozdeleni disku (fdisk -l)

Dobry den. Bohuzial si uz presny popis chyby nepamatam. Pri instalacii som nepovazoval tu hlasku za dolezitu. Myslel som ze skusim este raz a mozno sa to podari. Ale v tej chybe ked som si zobrazil detaily tam bolo File system. A to rozdelenie zostalo rovnake ake bolo pred instalaciou. 20Gb “/” particia 512 MB swap a 160 GB ktora predtym bola /home particia a teraz je nealokovana.