Změna startujícího uživatele

Vážení přátelé,
nemůžu nikde vyčenichat, kde změním uživatele, do kterého se mi automaticky nastartuje comp do x-ek po jeho zapnutí.
Děkuji velmi zdvořile
Pep

Ahoj,
záleží na tom, které prostředí, respektive přihlašovací obrazovku, používáš.

V GNOME je to pod nastavením uživatelů. Vybereš si uživatele a u něj potom aktivuješ automatické přihlášení.

KDE nemám, ale může to tam být stejně jako u GNOME. Případně jsem našel návod z Fedory 17: System Settings -> Login Screen -> Convenience -> Enable Auto Login (v anglické lokalizaci).

Jj, díky, jsem mamlas. Jednak chyba, že jsem nezmínil KDE-čka a druhak že to bude pod
Administrací systému
Přihlašovací obrazovka,
to by nedošlo fakt jen takovému osm let zběhlému linuxovému BFU-čku, jako jsem já :wink:
Před tím jsem jel na Mandrivě/Mageie, ta na to má MCC

Díky Pep

No tak pozor, po změnění jsem si myslel, že mám vyhráno a přitom si sypal popel na hlavu ale ouha !

I když jsem uživatele změnil ( a v Nastavení to halasně vytrubuje do světa), systém startuje sveřepě furt do toho původního uživatele. Já to zjistil až teď, sorry.

Není lepší přepsat nějaký konfigurák ? Jaký a jak ?

Dík
Pep

Tak fakt, chlapi, nevěřícně kroutím hlavou. Když pro “pohodlí” na zkoušku zadám “přihlašování bez hesla”, stejně to heslo chce.
Když zadám volbu BEZ automatického přihlášení, přihlásí se to (do prvního vytvořeného uživatele), ať chci nebo ne.

Podle mě je tam bug a trošku musím konstatovat zklamání
Pep

No, chtěl jsem to nahlásit jako bug. Před tím jsme to ale zkoušeli na dvou počítačích, kde byli více než dva uživatelé, a ani na jednom jsme to nedokázali zreprodukovat. Prostě se to chovalo tak, jak mělo.

Můžeš to nahlásit jako bug proti kde-workspace nebo kdm: https://bugzilla.redhat.com/enter_bug.cgi?product=Fedora
Myslím, že to může být klidně i v češtině, protože většina vývojářů KDE v Red Hatu jsou Češi. Angličtina je ale preferovaná.

Odpovídají na bugy docela poctivě, takže třeba ti pomůžou najít, kde je problém.