zmena hlasitosti pomoci multimedia key

Stala se mi takova neprijemna vec. Hral jsem si s alsou a puls audiem a povedlo se mi nejakym zahadnym zpusobem prehodit namapovani klaves pro zmenu hlasitosti.
Takze ted misto toho aby mi menily hlasitost master volume tak mi meni hlasitost
mikrofonu. Je sice prijemne vedet ze to jde prenastavit, ale je to ponekud neprakticke. Zkousel jsem neco hledat, ale problem je v tom, ze a nevim jak se zeptat. V kazdem pripade budu rad za kazdou radu.

Dik

Ja tedy zadne multimedia key nemam, ale neni to treba tak, ze temi klavesami se ovlada to co je prave oznaceno jako nahravaci zarizeni? Kdyz si pustis
alsamixer -c 0
tak v zalozce Capure (F4) bys mel mit moznost to zmenit nahravaci zarizeni mezenikem… ale moc se mi nezda ze by to bylo tim.

Pokud sis s tim PA/alsaou nehral jako root, tak by meli vsechny nastaveni byt nekde u tebe v homu.

dik za postouchnuti. Pod jinym uzivatel to opravdu funguje korektne. Zkusil jsem
alsamixer -c 0, ale bez uspechu. Nakonec jsem porovnal nastaveni gnomovi a nasel jsem kde byl problem. Nejakym zahadnym zpusobem se mi povedlo prepsat default_mixer_tracks v nastaveni gnome.
Takze postup jak vse uvest do poradku.

Spustit gconf-editor.
Najit klic desktop/sound
smazat vsechny hodnoty v klici default_mixer_tracks

… nebo v Systém - Volby - Hardware - Zvuk vybrat správné zařízení a v tom seznamu dole označit Master. Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? :o)

super dik. Obcas clovek zapomina, ze jdou veci delat i po “windousovsku” :).
Dik za radu.