zlobí spořiče

Zaprvé, v FC5 (používám KDE) mi nenabíhají některé spořiče (konkrétně Roj, všechny GL a možná ještě nějaký), v KDesktopu při testu fungují, ale když mají naběhnou automaticky, nevím, jak to nejlépe popsat, nenaběhnou, resp. naběhnou, ale jsou neviditelné. Systém se chová jako když spořič běží, ale na obrazovce nic není, resp. jsou stále vidět okna aplikací, ale jakákoliv animace v nich je zamrzlá.
Zadruhé, když vyberu režim “náhodný”, tak mi nabíhají spořiče, které nemá KDesktop vůbec v nabídce, prostě se v ní nezobrazují ( v FC4 mi toto nezlobilo).

K těm OpenGL spořičům - běží akcelerace grafiky?

V FC5 nejak sachovali se sporicema. Pokud si updatoval, bude v tom asi nejaky binec. Na GL sporice potrebujes funkcni podporu OpenGL (3d akcelerace) karty.

yum install glx-utils
glxinfo | grep render

ti rekne zda funguje.

Šachovali asi dost, teď jsem aktualizoval systém a zbyly mi tam jen nějaký prolínačky fotek a všechny původní spořiče jsou pryč, i když jsou nainstalované. Navíc od začátku v FC5 nejdou nastavit parametry spořičů. Můj oblíbený Phospore se nevejde na obrazovku… Velmi zlovolné! :slight_smile:

V FC5 jsou defaultne pouze sporice gnome-screensaver, protoze nektere sporice z baliku xscreensaver* delaly vic neplechy nez uzitku (hlavne kdyz se ti pusti GL sporic na nonGL karte tak to zere procesor jak blazen, k cemu to pak je?!).

Pokud po nich presto touzite, staci podle meho odinstalovat baliky xscreensaver* ktere pochazi z FC4 a najit a stahnout stejne baliky pro FC5 z rpm.pbone.net.