zkušenosti s dotykovým displayem

Ahojte,

máte někdo zkušenosti s Fedorou na laptopu s dotykovým displayem. Pořídil jsem si Della s Win8 (jak jinak;), nainstaloval F22 s Gnome (jak jsem již leta zvyklý) a tak nějak úplně mi nepřišlo super friendly pro prsty (takové to je malé, boční lišta občas vyjede a hned zajede, …). Zkusil jsem Live Ubuntu s Unity a taky nic moc. Bohužel musim říct, že ty Win8 mi zatim (samozřejmě pouze co se týče dotykového ovládání!) přídou lepší.
Nemáte někdo tip na dobrý dotykový desktop?
Díky.

Mám doma dell s dotykovým displayem a s F21 KDE 4.
Moc dotyky nepoužívám, ale když jo tak ok.
Pro posouvání stránek ve Firefoxu jsem musel instalovat doplněk. Multitouch (například zoomování ve Firefoxu myslím že mi nejede).

A porovnával jste KDE s jiným desktopem?

EE, jen KDE. Ale přiznám se že neruzumím tvému problému… Gnome 3 bylo navrženo od začátku na dotyk. ovládání snad co si pamatuji.
Není problém že je nastavení moc velké rozlišení?

on to není problém v tom pravém slova smyslu. Jen mne překvapilo, že mi příjde, že microshiti to mají tak nějak pro mne lépe… a tak hledám linuxový dekstop, s kterym bych byl kamarád. Je samozřejmě možné, že je to rozlišením. Prostě se jen jen vyptávám.

No, popravdě GNOME 3 nikdy nebylo dělané pro dotykové obrazovky. To je velký mýtus. Primární zaměření jsou stolní počítače a notebooky a jen se snaží, aby to nebylo zcela nepoužitelné pro dotykové obrazovky, když teď celá řada notebooků dotyky umí.
Nicméně není to nějaká velká priorita. My jsme teď začali pracovat na nové, lepší softwarové klávesnici, začaly se řešit věci jako akcelerátor a otáčení displeje, změna jasu monitoru atd., ale momentálně není GNOME 3 na dotykovém displeji zrovna ideální. Bohužel žádné prostředí na tom není líp. Nadějné bylo KDE Plasma Active, ale nevím, jestli se to ještě vyvíjí.

Musím říct, že jsem až překvapenej, jak rychle si zvykám na používání dotykové obrazovky na laptopu, místo posouvání myši na touchpadu.

zigzag napsal(a):

Musím říct, že jsem až překvapenej, jak
rychle si zvykám na používání dotykové
obrazovky na laptopu, místo posouvání myši na
touchpadu.

Klidně můžeš začít psát bugy na to, co by bylo potřeba vylepšit, co nefunguje ideálně (ideálně přímo v upstreamu). On tam totiž zatím není moc tlak od uživatelů, nikdo velice problémy s dotykovými zařízeními nehlásí.

přiznám se, že jen tuším co upstream…resp. nepřišel jsem na to jak do něj psát připomínky a zatím jsem nevyguglil jak na to :frowning: a nepomohlo ani https://www.stream.cz/uservideo-590997/591871-fedora-qa-jak-zajistit-ze-se-fedora-nerozbije-kamil-paral … ty moje připomínky se nymyslím, že jsou fakt bugy (do bugzilly)

Upstream je pěkně vysvětlený na anglické wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Upstream_(software_development)

Jedná se konkrétně o http://bugzilla.gnome.org

Hlásit se můžou i věci, které nefungují podle představ uživatelů, nejen vyložené chyby.

Zkusím…upřímně, tápu ke kterému produktu mam bugy hlásit. Předpokládám, že Core, ale co pak gnome‑desktop, gnome‑menus, gnome‑session, gnome‑menus nebo gnome‑shell?

Myslím, že to bude většinou patřit pod gnome-shell.

Notebooky s dotykovou obrazkovou se delaji uz leta, jen to byly vetsinou resistivni - tedy na “tuzku”. Zadna slozita gesta. A to slo vzdy ovladat i v linuxu normalne. Proste clovek tukal do dipleje misto aby jezdil mysi. Ted ovsem prisla doba opatlavani displeju a na to proste zadne linuxove UI (kdyz nepocitam android, ale i ten muzes zkusit) moc delane neni.